Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jakie wybrać kredki dla dziecka?

23 lipca 2020

0

Wybór kredek dla dziecka nie jest wcale taki prosty, jakby się mogło wydawać. Wystarczy wejść do pierwszego sklepu papierniczego, aby się o tym fakcie przekonać. Mnóstwo rodzajów kredek zamkniętych w kartonowych czy metalowych pudełeczkach kusi z daleka kolorowym opakowaniem. Nie ono jest jednak najważniejsze….

Pierwsze kredki - które wybrać?

Jeśli w Twoim domu mieszka maluszek, który nie skończył jeszcze dwóch lat, musisz wybrać szczególnie bezpieczne i miękkie kredki. Dziecko w tym wieku nie ma jeszcze pewnego. Jeżeli na tym etapie nie nauczy się dobrze trzymać w dłoni kredki czy długopisu, później mogą pojawić się problemy z pisaniem.

Dwulatek (lub nawet młodsze dziecko) powinien używać kredek większych i takich, które mają trójkątny kształt. Lepiej chwyci je w palce, a rysowanie nie sprawi mu większych problemów. Dobrym wyborem będą kredki świecowe, czyli te wykonane z miękkiego wosku lub parafiny. Nie trzeba dużej siły nacisku, aby  takie kredki na kartce zostawiły soczyste i wyraźne barwy. Dziecko na pewno będzie nimi zachwycone.

Drugi rodzaj kredek dostosowanych do umiejętności dwulatka to kredki żelowe. To innowacyjne kredki, które również  są wyjątkowo miękkie i łatwo się ich używa. Wystarczy wysunąć kolorowy sztyft z plastikowej oprawy, aby zająć się kolorowaniem. Idealne s również do malowania i rozcierania.

Kredki dla starszaków - ołówkowe, akwarelowe a może pastele?

Bardzo popularne są kredki Bambino, które sprawdzą się jako prezent dla dwulatka,j i starszego dziecka. To inaczej kredki grafionowe wykonane na bazie glinki kaolinowej. Mają żywe, mocno nasycone kolory i bardzo dobrze kryją. Dziecko odnajduje ogromną frajdę w kolorowaniu lub malowaniu tymi kredkami. Nadają się również do cieniowania i co najważniejsze nie brudzą. Spokojnie więc możesz kupić je młodszemu amatorowi malarstwa.

Kredki pastelowe używane są zazwyczaj przez starsze dzieci oraz osoby dorosłe. Malując pastelami można stworzyć wyjątkowo barwne i atrakcyjne obrazki. Dlatego też tak często kupowane są dzieciom, które wykazują większe zamiłowanie do malowania.

W tym zestawieniu nie mogło też zabraknąć zwykłych kredek ołówkowych. Proste w użyciu, uniwersalne i wykonane z drewna, kolorowego węgla lub grafitu. Na rynku materiałów piśmienniczych można dostać zestawy kredek ołówkowych pakowanych po kilka sztuk, jak i te z mnóstwem odcieni. Takie kredki na pewno ucieszą dziecko nieco starsze, które szuka już czegoś więcej niż zwykłej zabawy w malowaniu i kolorowaniu.

Przy wyborze kredek dla młodszego dziecka należy zwrócić uwagę także na opakowanie. Wiadomo, że to kwestia drugorzędna, ale równie ważna. Barwne pudełko i kolorowe kredki zachęcą dziecko jeszcze bardziej do nauki malowania. Dzięki temu maluch wyrobi sobie też pewny i odpowiedni chwyt, co później zaowocuje ładnym pismem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz