Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jaką lalkę wybrać dla dziewczynki w wieku 5-6 lat

14 lutego 2022

0

​Dziewczynki pięcioletnie i starsze nadal chętnie bawią się lalkami, choć oczywiście innymi niż trzylatki. Ćwiczą w ten sposób rozmaite role społeczne, naśladując dorosłych, odrywają scenki, bawią się w dom. Mnóstwo radości sprawia im również przebieranie lalek i układanie im fryzur. Wybierając konkretne lalki, trzeba wziąć pod uwagę preferowany przez dziewczynkę sposób zabawy. Oto popularne modele dla dzieci pięcio- i sześcioletnich.

Interaktywne bobasy z akcesoriami – idealne do zabawy w dom 

Dziewczynki, które lubią bawić się w dom i opiekować swoimi lalkami, z pewnością ucieszą się z dobrej jakości interaktywnej lalki-bobasa. Nie mniej ważne niż sama zabawka są dołączone do niej akcesoria. Wózki, nosidełka, butelki, smoczki, ubranka, pieluszki, nocniki, a nawet foteliki samochodowe w każdym szczególe przypominają sprzęty, których potrzebuje prawdziwe niemowlę. Dzięki temu zabawa zyskuje na atrakcyjności i staje się bardziej realistyczna. Często w ten sposób bawią się dziewczynki, które mają młodsze rodzeństwo. Gdy mama lub tata zajmują się maluszkiem, starsza siostra wykonuje identyczne czynności, opiekując się swoją lalką. 

Zabawa lalką uczy odpowiedzialności, rozwija empatię i pozwala zrozumieć potrzeby innych. Współczesne lalki-bobasy świetnie imitują niemowlęta. Potrafią nie tylko krzyczeć, zamykać oczy i pić mleko, ale również siusiać, jeść i płakać prawdziwymi łzami, jak np. lalka Baby born Soft Touch – mówi nam pracownik internetowego sklepu z zabawkami Kraina Zabawy.

Lalki wzorowane na postaciach z bajek 

Księżniczki z bajek Disneya, Elsa i Anna z „Krainy Lodu” czy bohaterki popularnej kreskówki „Mustang: Duch wolności” (i oczywiście ich konie) to marzenie wielu dziewczynek w wieku przedszkolnym. Nic więc dziwnego, że lalki nawiązujące do tych postaci cieszą się ogromnym powodzeniem. Równie atrakcyjne są laleczki Enchantimals, którym – podobnie jak w opowiadającej o ich fantastycznych przygodach bajce – zawsze towarzyszą urocze zwierzątka.

Lalki – przyjaciółki 

Podczas gdy lalki-bobasy służą do zabawy w dom, do odgrywania wielu innych scenek i wspólnego dzielenia przygód idealne są lalki imitujące dziewczynki. Mogą one pełnić funkcję przyjaciółki lub starszej siostry, a pięcio- i sześciolatki lubią bawić się nimi wspólnie ze swoimi prawdziwymi koleżankami. Obecnie w przedszkolach królują lalki Rainbow High – zawsze dobrze ubrane uczennice szkoły mody, które można stylizować na wiele sposobów, czesać i ustawiać w różnych pozycjach.

Ciekawą propozycją dla dziewczynek w tym wieku i alternatywą dla kultowej już Barbie są też lalki L.O.L. Surprise w mniejszej i większej wersji. Do opakowania każdej lalki dołączone są niespodzianki, które zapewniają dreszczyk emocji przy rozpakowywaniu prezentu i urozmaicają sposoby zabawy tymi figurkami.

Lalki do czesania i malowania 

Dziewczynkom lubiącym zabawę we fryzjera warto podsunąć specjalną lalkę, a właściwie jej popiersie, do czesania. Ich długie włosy da się zaplatać i upinać na nieskończoną ilość sposobów, dając upust swojej fantazji, a przy okazji rozwijając zdolności manualne. Niektóre modele można także malować, tworząc pełną stylizację na wielkie wyjście.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz