Sobota, 5 października 2024

Kremy na naczynka i do cery wrażliwej - czy to jedno i to samo?

10 kwietnia 2020

0

Sprawdź, czym się różnią i jak najlepiej dbać o cerę suchą oraz wrażliwą lub naczynkową.

Cera wrażliwa a naczynkowa - różnice

Cera wrażliwa super łatwo się podrażnia pod wpływem właściwie wszystkiego. Mogą ją zaogniać zbyt silne kosmetyki, zbyt suche, za zimne lub za ciepłe powietrze. Źle wpływa na nią klimatyzacja, smog, nawet zła dieta. Pod ich wpływem może zacząć silnie się przesuszać, a nawet łuszczyć. Mogą pojawiać się też na niej zaczerwienienia, a nawet wysypka. Typem cery wrażliwej jest też cera alergiczna. O tym, czym się charakteryzuje i jak o nią dbać, przeczytasz w tekście "Kosmetyki dla alergików – na co zwrócić uwagę?".

Cera naczynkowa często jest też bardzo wrażliwa, ale jej głównym problemem są rozszerzone naczynka. Stają się one bardziej widoczne przy nagłej zmianie temperatur, w upale, po zjedzeniu pikantnego jedzenia czy wypiciu alkoholu. Na twarzy, zwłaszcza na nosie czy policzkach, pojawia się wtedy charakterystyczny rumieniec. Na takiej skórze widoczne są też bardzo pojedyncze naczynka.

Cera wrażliwa - pielęgnacja

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji cery wrażliwej to takie, które zawierają bardzo delikatne składniki nawilżające, regenerujące oraz łagodzące, jak na przykład kwas hialuronowy, pantenol, alantoina.
Takie kosmetyki powinny mieć w ogóle jak najmniej składników i być pozbawione substancji zapachowych, barwników oraz zawierać tylko naturalne i bezpieczne konserwanty. Im mniej kosmetyków będziesz stosować do cery wrażliwej, tym mniejsze ryzyko, że będzie się podrażniać. Tutaj znajdziesz najlepsze kremy do cery suchej i naczynkowej - wapteka.pl.

Pielęgnacja cery naczynkowej

W przypadku skóry naczynkowej jej łagodzenie i nawilżanie jest równie ważne jak przy cerze wrażliwej, ale jeszcze ważniejsze jest „trzymanie w ryzach” naczynek. Należy je wzmacniać i zapobiegać ich rozszerzaniu. Tak działają składniki takie jak witamina K, witamina C, arnika. Często kosmetyki do cery naczynkowej zawierają też pigmenty, które optycznie gaszą zaczerwienienia, na przykład mają dodatek zielonych pigmentów. Preparaty do cery naczynkowej, zwłaszcza kremy na dzień, powinny mieć też wysokie filtry UV, bo promieniowanie słoneczne sprzyja rozszerzaniu naczynek. 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz