Niedziela, 10 grudnia 2023

Kredyt przez internet – co warto o nim wiedzieć?

15 stycznia 2021

0

​Czy wiesz, że wiele banków oferuje dzisiaj możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego w 100% online, bez wychodzenia z domu? Oto najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o kredycie przez internet.

Na skutek pandemii COVID-19 wiele aspektów naszego życia przeniosło się do internetu. Praca zdalna, zdalne nauczanie, zakupy przez internet czy internetowe konwersacje z przyjaciółmi mieszkającymi na drugim końcu kraju to dziś wymuszona zewnętrznymi warunkami norma. Internet zdominował także ogromną część bankowości. Aby ochronić personel i klientów, największe banki zdecydowały o przeniesieniu obsługi do sieci. Choć przed wybuchem pandemii udzielanie kredytów gotówkowych przez internet było standardem, dziś popularność takich produktów dodatkowo wzrosła. Nic dziwnego. Dynamiczne wzrosty zachorowań i obawy o zdrowie bliskich skutecznie zatrzymują Polaków w domu. A skoro można pożyczyć pieniądze nie tylko bezpiecznie, nie odwiedzając oddziału, ale także szybko i wygodnie, dlaczego tego nie zrobić?

Jak wybrać kredyt przez internet?

Kredyty gotówkowe to kredyty udzielane osobom fizycznym na dowolny cel konsumpcyjny. Pozyskane dzięki nim środki możesz przeznaczyć więc dokładnie na to, na co zechcesz: organizację świąt, remont mieszkania czy zakup wymarzonego sprzętu grającego. Kredyt przez internet zaciągniesz w 100% online, bez wychodzenia z domu i wizyty w oddziale. Jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę.

Wybierając najlepszy kredyt gotówkowy online, sprawdź:

  • czy na pewno w celu sfinalizowania umowy nie będziesz musiał odwiedzić oddziału. Czasem zdarza się, że choć wniosek można wypełnić i wysłać przez internet, podpisanie umowy wymaga wizyty w bankowym oddziale. Korzystanie z takich ofert, zwłaszcza dziś, nie będzie najlepszym pomysłem;
  • ile za niego zapłacisz. Kredyt gotówkowy online powinien być nie tylko bezpieczny, ale również niedrogi. Analizując koszty, zwróć uwagę na oprocentowanie oraz wszystkie dodatkowe koszty okołokredytowe (np. koszt prowizji czy ewentualnego ubezpieczenia). To, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze, wskaże wartość RRSO, rzeczywistej rocznej stopy procentowej. Im niższa, tym tańszy kredyt;
  • ile będziesz czekał na rozpatrzenie wniosku i wypłatę środków. Idealnie, gdyby pieniądze znalazły się na twoim koncie jak najszybciej. Choć przetwarzanie każdego wniosku może potrwać inną ilość czasu, sprawdź, jaki czas obsługi wniosku deklaruje bank.

Kredyt online a bezpieczeństwo danych osobowych

Czy realizując procedury przez internet, banki starannie zabezpieczają dane osobowe swoich klientów? Jak dbają o bezpieczeństwo swoje i wnioskujących? Udzielając kredytów przez internet, większość banków stosuje prosty, lecz skuteczny mechanizm weryfikacji danych osobowych wnioskującego. Dzięki takiej procedurze kredytodawca może potwierdzić, że kredytobiorca jest tą osobą, za którą się podaje, nikt się za niego nie podszywa i nie próbuje zaciągnąć kredytu na wyłudzone dane osobowe.

Przebieg takiej procedury omówimy na przykładzie Santander Consumer Bank – banku od kredytów, oferującego kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu.

Jeśli złożysz wniosek (oczywiście przez internet), decyzja banku będzie pozytywna, a ty zaakceptujesz wszystkie warunki kredytu, staniesz przed obowiązkiem potwierdzenia swojej tożsamości.

Aby tego dokonać, wykonaj przelew na kwotę 1 zł z rachunku bankowego, którego jesteś właścicielem. Płatności możesz dokonać przy pomocy:

  • PBL – „pay by link” – dane do przelewu przenoszą się automatycznie i nie wymagają żadnego uzupełniania;
  • szybkiego przelewu bankowego – aby przelew był skuteczny, dane do przelewu skopiuj (w całości) i wklei, bez dopisywania czegokolwiek;
  • zwykłego przelewu.

Kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane, bank będzie mógł porównać, czy dane właściciela konta bankowego pokrywają się z tymi, które figurują w dokumentach kredytowych. Jeśli będą tożsame – bingo. Bank w ciągu kilku chwil dokona przelewu, a Ty będziesz się cieszył dodatkową gotówką na spełnienie marzeń.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz