Poniedziałek, 2 października 2023

Iphone szybko się rozładowuje - co zrobić?

6 lipca 2021

0

​Wydajność baterii w iPhonie to jeden z najważniejszych elementów, które wpływają na komfort i wygodę użytkowania. Jeśli już po kilku godzinach od ładowania urządzenie sygnalizuje o niskim poziomie baterii, to zdecydowanie coś jest nie tak i warto przyjrzeć się problemowi bliżej. Na samym początku musimy sprawdzić, dlaczego iPhone szybko się rozładowuje. A co potem? 

Przyczyny szybkiego rozładowywania się baterii w iPhone – ustawienia telefonu

W pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę te mniej poważne przyczyny, które nie będą wymagały wymiany baterii w iPhone. Jednym z powodów, dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje, mogą być nieodpowiednie ustawienia telefonu. Przede wszystkim należy upewnić się, że funkcja stałej usługi lokalizacji jest wyłączona, ponieważ pobiera ona bardzo dużo energii. Najlepiej włączać ją tylko wtedy, gdy tego potrzebujemy. Następie warto wyłączyć odświeżanie w tle dla aplikacji, w przypadku których tego nie potrzebujemy, np. powiadomienia z Twittera czy nowe wiadomości e-mail. To również może powodować, że iPhone szybko się rozładowuje

Przyczyny szybkiego rozładowywania się baterii w iPhone – aktualizacja systemu

Warto również regularnie sprawdzać aktualizacje dla systemu IOS. Ich zadaniem jest usprawnienie działania telefonu, a niektóre z nich mają wpływ właśnie na wydajność baterii. Jeśli nie będziemy wykonywać aktualizacji systemu, bardzo prawdopodobne, że w naszym urządzeniu wystąpią problemy z funkcjonowaniem, tak jak np. to, że bateria w iPhone szybko się rozładowuje. System IOS za każdym razem, gdy dostępna jest nowa aktualizacja, wysyła nam powiadomienie. Dlatego nie powinno być problemu z pilnowaniem tego. Sama aktualizacja również nie jest skomplikowana i uciążliwa. IPhone zazwyczaj proponuje przeprowadzenie jej w nocy, dzięki czemu nie musimy na kilka godzin rezygnować z korzystania z urządzenia w ciągu dnia. 

Kiedy konieczna będzie wizyta w serwisie? 

Co zrobić, gdy bateria w iPhone szybko się rozładowuje pomimo odpowiednich ustawień i aktualizacji systemu IOS? W takiej sytuacji warto odwiedzić serwis, bo być może konieczna będzie naprawa iPhone, a właściwie wymiana baterii.  Baterie w telefonach to elementy eksploatacyjne, dlatego normalne jest, że po pewnym czasie ulegają zniszczeniu lub po prostu zużyciu. Producent telefonów Apple sam informuje, że wydajność baterii to mniej więcej 500 cykli ładowania. Oczywiście nie musimy liczyć, ile razy ładowaliśmy nasz telefon, jednak warto wiedzieć, że po pewnym czasie mniejsza wydajność baterii to rzecz normalna. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz