Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jak znaleźć bezpieczną i funkcjonalną przyczepkę rowerową dla dziecka?

4 marca 2022

0

​Coraz więcej rodziców jest aktywnych. To bardzo dobrze. Doskonałą aktywnością jest na pewno jazda na rowerze, tym bardziej że można ją uprawiać razem z dzieckiem, które będzie przebywać w przyczepce. Oczywiście trzeba znaleźć najlepszy model, który rzecz jasna powinien być bezpieczny.

Wybór ma znaczenie – jaką przyczepkę wybrać?

Przyczepki rowerowe dostępne są w wersji dla jednego bądź dwójki dzieci. Te pierwsze są węższe, lżejsze, a także kosztują mniej. Natomiast podwójne doskonale sprawdzą się dla bliźniąt bądź dzieci, które są w podobnym wieku, np. jest między nimi rok różnicy. Jeżeli macie jednego maluszka i niedługo planujecie drugiego, to warto rozważyć zakup podwójnej przyczepki. Trzeba przy tym pamiętać, aby liczyć siły na zamiary i możliwości. I w tym przypadku oznacza to, że trzeba wybrać taką przyczepkę, która zmieści się w Waszych drzwiach, a w przypadku dalszych wycieczek rowerowych – także w bagażniku.

Bezpieczeństwo rzecz najważniejsza

O tym, że bezpieczeństwo jest najważniejsze powinien pamiętać każdy rodzic. Warto więc wybierać przyczepki rowerowe, które są atestowane. Oczywiście kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę jest system pasów. Na pewno pasy powinny być wykonane z mocnego, acz miękkiego materiału, który nie będzie powodował dyskomfortu dziecka. Na pewno pasy muszą być mocne. Teraz pamiętajcie, aby zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo ważny element, choć pozornie wydaje się on mało ważny. Otóż tutaj mamy na myśli pasek na rękę. Jeżeli przyczepkę zamienicie w wózek, to powinien on posiadać charakterystyczny mały pasek na rękę, który zapobiegnie odjechaniu wózka, gdy się potknięcie lub zagapicie. Na bezpieczeństwo wpływa także kolor przyczepki. Warto zastanowić się, czy przypadkiem nie zdecydować się na jaskrawy kolor, który jest bardziej widoczny. Oczywiście możecie także zakupić ciemny kolor, natomiast na przyczepce umieścić elementy odblaskowe. Teraz musimy poruszyć jeszcze jeden kontrowersyjny temat, a mianowicie temat kasków. Otóż niewielu rodziców zdaje sobie sprawę, że dzieci w przyczepkach powinny jechać w kaskach. Dzięki temu jazda jest jeszcze bezpieczniejsza.

Amortyzacja jest ważna

Przyczepki rowerowe powinny posiadać amortyzację. Przy wyborze modelu należy sprawdzić, czy aby na pewno taką amortyzację posiada. Na pewno sprawdzą się także resory piórkowe. Dzięki nim bądź amortyzacji nawet jazda po leśnych, bądź szutrowych drogach będzie dla dziecka wygodniejsza. Jeżeli natomiast przyczepka nie posiada żadnej amortyzacji, to dziecko będzie odczuwać wszystkie nierówności na drodze, a przez to jego komfort jazdy znacząco się pogorszy.

Drobne rzeczy – duże znaczenie

Warto zwracać uwagę na dodatkowe funkcje, dzięki którym nie tylko jazda jest bezpieczniejsza, ale i wygodniejsza. Wyobraźcie sobie, że w przyczepkach rowerowych można przewozić także niemowlęta. Oczywiście trzeba to robić w tzw. hamaku. Wiele modeli z wyższej półki jest dodatkowo wyposażonych właśnie w hamak, w którym maluszek przewożony jest niemal w pozycji leżącej. Musicie wiedzieć, że nie w każdym standardzie taka opcja występuje i nie do każdej przyczepki można go dokupić. Dlatego też na ten fakt powinniście w sposób szczególny zwrócić uwagę. Kolejnym ważnym, a może raczej przydatnym elementem jest miejsce bagażowe. Warto zdecydować się na przyczepkę, która z tyłu posiada miejsce bagażowe zamykane np. na suwak. Dzięki temu wracając z joggingu czy wycieczki rowerowej można podejść do sklepu i przy okazji zrobić zakupy. Jeżeli zależy Wam na jeszcze większym komforcie jazdy Waszego dziecka, to wybierzcie przyczepkę, która posiada składane oparcie do spania. Dzięki temu, gdy dziecko staje się senne, można złożyć oparcie i już maluch zaśnie w wygodnej pozycji. Składane oparcie zapobiega też opadaniu główki. Kolejnym parametrem, na który powinniście zwrócić uwagę jest oczywiście wielkość przyczepki po złożeniu czy też jej waga. I tutaj w sumie im mniejsza przyczepka po złożeniu i niższa waga, tym lepiej.

Na przyczepce rowerowej nie można oszczędzać. Lepiej zapłacić więcej, za to zyskać model w pełni bezpieczny dla dziecka i komfortowy.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz