Niedziela, 26 maja 2024

Gabinet podologiczny w Warszawie - z jakimi problemami poradzi sobie podolog?

22 listopada 2019

0

W największym skrócie można powiedzieć, że w Polsce podologia zajmuje się wszystkimi zabiegami wykonywanymi w obrębie stóp. Natomiast w krajach Europy Zachodniej jest to oddzielna dziedzina medycyny, która zajmuje się wszystkimi dolegliwościami stóp. Podologia łączy w sobie kosmetologię, dermatologię, ortopedię oraz chirurgię i diabetologię. Podolodzy, czyli osoby, które na co dzień pracują w gabinetach podologicznych oraz zajmują się pielęgnacją i leczeniem stóp, korzystają ze szkoleń, które organizuje się w największych miastach w Polsce. Podologia jest dynamicznie się rozwijającą dziedziną na świcie i dopiero od niedawna dostępną w Polsce.

Czym zajmuje się podolog?

Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy, podologia jest to dziedzina medycyny, która w Polsce specjalizuje się we wszystkich zabiegach wykonywanych na stopach. Podolog w swojej praktyce zawodowej powinien korzystać z wiedzy i umiejętności z zakresu kosmetologii, ortopedii, dermatologii, chirurgii, jak również diabetologii. Jest to wiele dziedzin do opanowania, więc nie każdy może zostać tym specjalistą. Ta dziedzina medycyny dopiero raczkuje w Polsce. Każdy zabieg, który jest wykonywany w obrębie stóp, jest nazywany zabiegiem podologicznym.

Kto najczęściej odwiedza gabinety podologiczne w Warszawie?

Do gabinetów podologicznych powinny się zapisywać przede wszystkim osoby, które mają problemy z poruszaniem się, osoby niepełnosprawne, które mają trudności z samodzielnym zadbaniem o swoje stopy. Również taka wizyta jest polecana dla diabetyków, osób borykających się z nadpotliwością stóp oraz z grzybicą i chorych na reumatoidalne zapalenie stawów.  Po więcej informacji warto skonsultować się z samym podologiem. Polecamy specjalistów z warszawskiego gabinetu Podocenter.

Kompleksowe i profesjonalne leczenie stóp

Podolog poradzi sobie również z takimi problemami jak wrastające paznokcie oraz wykona opatrunki na stopach. Część zabiegów zahacza nawet trochę o medycynę estetyczną. Jeżeli szukasz profesjonalnego gabinetu podologicznego w Warszawie, to zachęcamy do zajrzenia na tę stronę internetową: www.podocenter.pl. W ich ofercie znajduje się między innymi: usuwanie odcisków, modzeli oraz rekonstrukcja paznokci.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz