Niedziela, 26 maja 2024

Planujesz zakup nowego materaca? Sprawdź, co warto wziąć pod uwagę

24 czerwca 2020

0

Kieszeniowe, piankowe czy bonelowe? Zastanawiasz się, który z materaców wybrać dla siebie? Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego egzemplarza sprawdź, które kryteria wpłyną na jakość nocnego wypoczynku.

W sklepach z wyposażeniem wnętrz zdecydowanie jest w czym wybierać. Materace piankowe mają zasadniczo odmienną budowę od tych sprężynowych. Warto poznać kluczowe cechy każdego z typów, aby w pełni świadomie wybrać egzemplarz idealny dla siebie. Mamy nadzieję, że poniższy poradnik ułatwi Ci podjęcie dobrej decyzji.

Materac sprężynowy

Materac sprężynowy cechuje się wytrzymałością, solidnością i żywotnością. Charakteryzuje się doskonałym podparciem kręgosłupa na całej jego linii. Jest polecany dla osób o różnej wadze, także dla par. W tej kategorii wyróżnić można dwa typy: materace kieszeniowe i materace kieszeniowe, takie jak te dostępne w sklepie senpo.pl.

Materac kieszeniowy

Rdzeń materaca kieszeniowego stanowią sprężyny ułożone w siedmiu strefach twardości. Sprawia to, że każdy element ciała znajduje swój punkt podparcia i nie zapada się do środka podczas leżenia na łóżku. Ma to swoje pozytywy dla kręgosłupa i mięśni wokół niego, które mogą wreszcie odpocząć w ciągu nocy. Konstrukcja materaca składa się w niewielkich sprężyn, z których każda umieszczona jest w odrębnym woreczku. Dzięki temu sprężyny pracują niezależnie i nie wydają hałasu w ciągu nocy.

Wśród polecanych modeli kieszeniowych wyróżnia się dwustronny materac Hilding Flamenco. Budowa oparta z jednej strony na płycie lateksowej, z drugiej zaś na piance wysokoelastycznej gwarantuje zachowanie sprężystości na wiele lat. Sprężyny typu multipocket, umieszczone w oddzielnych woreczkach, są bezgłośne w użytkowaniu i gwarantują dobre podparcie ciała w czasie snu. Siedem różnych stref twardości zapewnia kręgosłupowi relaks i świetne warunki do wypoczynku. Więcej na temat materaca Hilding Flamenco znajdziesz na stronie https://senpo.pl/materac-flamenco/.

Materac bonelowy

Wśród materaców sprężynowych znajduje się jeszcze jeden ich reprezentant. Materac typu bonelowego, bo o nim mowa, wyróżnia się dość dużymi sprężynami o klepsydrowym kształcie, które współpracują ze sobą. Ten rodzaj materaca charakteryzuje się dużą wytrzymałością i żywotnością, dlatego jest oczywistym wyborem dla wszystkich hotelarzy oraz osób prowadzących usługi noclegowe.

Materac piankowy

Ten typ materaców jest ceniony przez użytkowników ze względu na poczucie otulenia i miękkości. Materace wykonane z pianki poliuretanowej są chętnie kupowane do pokoju dziecięcego. Należy jednak pamiętać, że nie wykazują się tak dobrym podparciem dla pleców jak materace sprężynowe – zarówno kieszeniowe, jak i bonelowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując materac?

Istotnym elementem materaca jest również jego pokrowiec. Warto zwrócić na niego uwagę, gdyż również ma on wpływ na komfort użytkowania łóżka. Wśród popularnych rozwiązań stosowanych przez producentów znajdują się pokrowce typu velvet, wyposażone w kapsułki zwalczające alergeny, jak również pokrowce z włókien tencel. One także mają właściwości antyalergiczne, ograniczające rozwój bakterii.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz