Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Kocyki dla niemowląt – dlaczego warto wybrać markowe produkty?

5 sierpnia 2021

0

​Noworodki, niemowlęta i małe dzieci potrzebują całego mnóstwa koców. Niektóre z nich przydatne są podczas długich wycieczek w samochodzie, inne na spacerach w wózku, a jeszcze inne w domu, w dziecięcym łóżeczku podczas popołudniowych drzemek. Czym cechują się markowe koce dziecięce i czy są one warte swojej ceny? Oto kilka powodów, dla których rodzice maluchów sięgają po certyfikowane koce od renomowanych producentów.

Rygorystyczne testy bezpieczeństwa i certyfikaty

Pewnych rzeczy, takich jak na przykład dokładny skład materiału, nie widać, kiedy trzyma się koc w ręce. Tymczasem to właśnie od jego składu zależy między innymi to, czy koc jest hipoalergiczny. Żeby móc mieć pewność, że wybiera się produkt w pełni bezpieczny nawet na noworodka, tekstylia oznaczane są certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczny skład. Najpopularniejszy to Oeko-Tex Standard 100 oraz certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Są one standardem wśród produktów pochodzących od renomowanych producentów. Certyfikaty potwierdzają, że materiały użyte do uszycia koca są w pełni bezpieczne, w tym również dla dzieci z alergiami lub chorobami skóry.

Na czym właściwie polegają hipoalergiczne właściwości produktów takich jak dziecięce koce? Przede wszystkim w składzie tkanin nie może znajdować się nic, co mogłoby wywoływać objawy alergii. Materiał nie może też gromadzić alergenów takich jak roztocza – musi być więc przewiewny i odprowadzać zebraną wilgoć. Kolejną ważną kwestią jest łatwość czyszczenia koca – koniecznie powinno dać się go wyprać w domowej pralce, żeby móc robić to regularnie.

Ogromny wybór zestawów do wózka, łóżeczka, a nawet fotelika

Najczęściej kupowane marki produktów dziecięcych zwykle oferują bardzo szeroki wybór wzorów, kolorów i różnorakich modeli koców. Bardzo wiele osób wybiera te marki właśnie ze względu na wybór – kupując rzeczy dla dziecka, każdy chce przecież, żeby były one możliwie najładniejsze. Dużo dostępnych wzorów to jednak zaledwie jedna z dwóch cennych zalet produktów renomowanych marek. Drugą z nich jest możliwość skompletowania wyprawki dziecięcej w pasujących do siebie wzorach i kolorach, przez co całość będzie wyglądać jeszcze piękniej.

Na stronie internetowej pod adresem https://bamboli.pl/33-kocyki-dla-niemowlat znaleźć można wiele koców dla niemowląt i starszych dzieci w różnych wzorach i od różnych producentów. W innych zakładkach strony, na przykład wśród becików i rożków dla niemowląt, znaleźć można inne produkty od tych samych marek. Wiele z nich pochodzi z tych samych kolekcji, przez co pięknie prezentują się one w zestawach.

Wysoka jakość materiałów, ich trwałość i łatwość czyszczenia

Materiały wysokiej jakości sprawiają, że uszyte z nich koce są trwalsze niż ich tańsze odpowiedniki. Przekłada się to między innymi na odporność na podarcia bądź rozprucia. Wysokiej jakości kocyki dla niemowląt szyje się z materiałów, które można prać w wysokich temperaturach. Pomimo regularnego czyszczenia, nie tracą one swoich żywych kolorów, pierwotnego rozmiaru, miękkości materiału, ani nic ze wcześniejszego wyglądu.

Szczególnie poszukując kocyka, z którego dziecko będzie korzystać podczas ciepłych miesięcy w roku, warto zwrócić uwagę na jego przewiewność. Najlepiej przepuszczają powietrze materiały naturalnego pochodzenia takie jak popularna bawełna, bardzo często spotykana w dziecięcej pościeli czy odzieży. Naturalne tkaniny są bezpieczne, oddychające, łatwe w czyszczeniu i trwałe, przez co z jednego bawełnianego kocyka często korzysta więcej niż jedno dziecko.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz