Piątek, 21 czerwca 2024

Jakie produkty do przewijania dziecka wybrać?

23 czerwca 2022

0


Przewijanie malucha nie jest łatwym zadaniem. Trzeba zadbać o to, by przebiegało to w miarę możliwości sprawnie i szybko. Większość dzieci irytuje się podczas wymiany pieluszki i wierci, co utrudnia całe zadanie. Do tego też należy pamiętać o tym, że maleństwa mają wrażliwą skórę i trzeba traktować ją z odpowiednią delikatnością. Jakie produkty do przewijania dziecka wybrać? Co warto mieć pod ręką?

Krem bez tlenku cynku

Podstawowy produkt do przewijania to krem bez tlenku cynku. To właśnie taki kosmetyk powinien być używany najczęściej. Jest bezpieczny i wydajnie nawilża skórę, co zmniejsza ryzyko wystąpienia odparzeń. Większość produktów tego typu ma naturalny skład, który bazuje na oliwie i olejach. Dzięki temu nie wywołuje on reakcji alergicznych. Taki krem nakłada się cienką warstwą, która dość szybko się wchłania dzięki lekkiej konsystencji. Warto wiedzieć, że można go używać także po to, by przyspieszyć gojenie się niewielkich podrażnień. 

Krem z tlenkiem cynku

Kremy z tlenkiem cynku są dość gęste, co utrudnia ich aplikację. Mogą brudzić ubranka, więc trzeba uważać przy ich używaniu. Tlenek cynku świetnie radzi sobie z leczeniem odparzeń i podrażnień w okolicy pieluszkowej. Z założenia nie powinno się go używać profilaktycznie, a jedynie wtedy, gdy odparzenia występują. Tlenek cynku ma działanie antyseptyczne i może sprawić, że odparzenie zagoi się bardzo szybko. Trzeba jednak pamiętać, że zdania na temat tlenku cynku są podzielone. Niektórzy specjaliści twierdzą, że może on przenikać przez skórę do organizmu dziecka, co nie jest wskazane.

Chusteczki nawilżane

Do przewijania z pewnością przydadzą się chusteczki nawilżane. Dzięki nim można w parę chwil oczyścić pupę malucha nawet gdy nie ma dostępu do czystej wody. Szczególnie warto zwracać uwagę na chusteczki nasączane wodą lub też stosować duże waciki kosmetyczne dla niemowląt, które należy zamaczać w przegotowanej, ale chłodnej już wodzie. Chusteczki nawilżane z dodatkami balsamów lub środków nawilżających wbrew pozorom mogą wysuszać delikatną skórę dziecka albo powodować jej podrażnienia. 

Podkłady do przewijania

Warto także mieć pod ręką podkłady do przewijania. To dzięki nim całą sprawę można załatwić w sposób higieniczny. Podkłady można rozkładać na przewijaku albo łóżku czy kanapie. Niezależnie od tego, gdzie się ich użyje, mogą one skutecznie chronić malucha przed drobnoustrojami, które mogą znajdować się na powierzchni. Równocześnie oczywiście chronią one też samą powierzchnię przed zabrudzeniem fekaliami. Po przewinięciu dziecka brudny podkład po prostu trafi do śmietnika. Podkłady bardzo przydają się w przypadku dzieci ruchliwych, które mają tendencję do brudzenia siebie i otoczenia. Pamiętajmy też, że maleństwa gdy zrobi się im zimno, często siusiają. Jeśli zdarzy się to akurat podczas wymiany pieluszki, to podkład może uchronić meble przed zmoczeniem i koniecznością ich wyczyszczenia.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz