Piątek, 29 września 2023

Nowoczesne techniki w stomatologii

23 kwietnia 2019

0

Dawno już minęły czas, kiedy gabinety dentystyczne kojarzyły nam się z ubogim wyposażeniem oraz słabą jakością obsługi. Dziś nowoczesna technika, urządzenia oraz technologie, to nie jedyne atuty, jakie ma stomatolog. Pruszcz Gdański, Kraków, Warszawa, w każdym mieście możemy znaleźć doskonale wyposażone gabinety stomatologiczne, które oferują nam coraz szerszy zakres usług.

Diagnostyka i laseroterapia

Współcześnie diagnostyka wykonywana jest nie na „oko”, ale z udziałem najnowszych urządzeń. Wiele gabinetów wyposażone jest choćby w system radiowizjografii cyfrowej zębowej, jak i panoramicznej. To alternatywa dla tradycyjnych zdjęć rentgenowskich, gdzie przede wszystkim nie istnieje konieczność stosowania dawek promieniowania, a całą diagnostykę można wykonać błyskawicznie na szeroki zakresie. Powszechnie wykorzystywany jest też laser, który pomaga dentystom podjąć skuteczne leczenie w zakresie chorób błony śluzowej dziąseł, nadmiernych zrogowaceń, leczeniu torbieli, paradontozy, zapalenia ślinianek, zwiększenia wydzielania śliny czy też zahamowania krwawienia po ekstrakcji zębów.

Nowe zęby i estetyka

Powszechnie stosowanym zabiegiem jest też wszczepianie implantów. Jest to sztuczny element, zastępujący korzeń utraconego zęba wprowadzony do kości szczęki lub żuchwy w trakcie zabiegu chirurgicznego. Przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego, możemy wszczepić pacjentowi zęby z tytanu, które są doskonale tolerowane przez organizm i znoszą te same obciążenia jak naturalne zęby. Stomatolog może też uzupełnić brak tkanek, kiedy plomba grozi złamaniem zęba, czy zastosować popularne korony, wykonywane na stopach nieszlachetnych, zlocie, podbudowie z cyrkonu lub pełnoceramiczne. W powszechnym zastosowaniu są też już protezy szkieletowe czy teleskopowe, które umożliwiają wykorzystanie uzębienie pacjenta do dobrego zakotwiczenia protezy przy jednoczesnym zachowaniu właściwej estetyki uzębienie.

Wizyta w nowoczesnym i dobrze wyposażonym gabinecie stomatologicznym nie musi się wiązać z koniecznością leczenia. Coraz więcej placówek tego typu oferuje nam medycynę estetyczną w tym zakresie. Najpopularniejszym zabiegiem jest oczywiście wybielanie zębów. Wybielanie zębów polega na rozjaśnieniu koloru zębów oraz usunięciu przebarwień z koron wszystkich lub wybranych zębów. O ile dawniej stosowane metody miały swoje efekty uboczne i nie do końca były właściwe dla zdrowia i kondycji zębów, to współcześnie stosowane techniki są już w pełni bezpieczne. Sama stomatologia estetyczna skupia się na poprawianiu wyglądu nie tylko samych zębów. Zabiegi wykonywane są także, jeśli chodzi o wygląd dziąseł czy zgryzu. Stomatolog Pruszcz Gdański w stomatologii estetycznej koncentruje się przede wszystkim na poprawie estetyki zębów w zakresie koloru, położenia, kształtu, rozmiaru, wyrównania i ogólnego wyglądu uśmiechu. Same zabiegi są wykonywane tak, aby przy minimalnej inwazyjności, zapewnić maksymalny efekt estetyczny. Jak zatem widać gabinety stomatologiczne przeszły głęboką metamorfozę, powiększając swoją ofertę, na co pozwoliło wykorzystanie nowoczesnych technologii medycznych.

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz