Piątek, 21 czerwca 2024

Spokojne wakacje. O ubezpieczeniu domu

21 lutego 2018

0

Odpowiednie zabezpieczenie domu przed wyjazdem to pierwszy krok do spokojnych wakacji. Oto kilka podpowiedzi, jak zrobić to najlepiej.

Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie wyeliminować ryzyka zdarzeń losowych albo włamań do naszych domów, możemy zadbać o to, by odczuć ich skutki jak najmniej. Pomoże nam w tym wakacyjne ubezpieczenie domu.

Co daje polisa?

Jak twierdzą ubezpieczyciele, do włamań dochodzi najczęściej latem. Jedna z firm ubezpieczeniowych, Insurance Choice, na swojej stronie podkreśla dodatkowo, że pod nieobecność mieszkańców w domach wzrasta ryzyko wycieków wody i pożaru. Dowodem na to są dane opublikowane przez „Wprost” – w 2013 r. w letnich miesiącach jeden z ubezpieczycieli zanotował w tym czasie aż 42% wszystkich szkód (źródło: https://www.wprost.pl/459750/Statystyki-ubezpieczycieli-pokazuja-ze-najwiecej-szkod-jest-w-lecie). Health travel insurance zapewni nam w takich sytuacjach finansowe wsparcie. Wybierając polisę, kierujmy się jej zakresem. Ubezpieczyciele umożliwiają ochronę w formie podstawowej (zawiera się w tym ubezpieczenie od żywiołów i włamania z kradzieżą), a także wiele dodatkowych udogodnień w ramach Assistance, np. pomoc fachowego elektryka czy udostępnienie lokalu zastępczego. Health travel insurance daje nam pewność, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia będziemy mogli uzyskać odszkodowanie. Co istotne, aby z niego skorzystać, nie trzeba być właścicielem nieruchomości – najemcy również mogą zapewnić sobie ochronę zgromadzonego w domu mienia. Z kolei właściciel wynajmujący komuś swoją nieruchomość może zabezpieczyć się przed skutkami aktów wandalizmu.

Ofertę wyżej wymienionej firmy można poznać pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/.

Ostrożności nigdy za wiele

Niezbędnym uzupełnieniem polisy ubezpieczeniowej na czas wakacji jest zadbanie o to, by nasz dom nie był łatwym łupem dla włamywaczy. Upewnijmy się, czy zamknęliśmy okna i drzwi, rozważmy montaż dodatkowych zabezpieczeń, np. w postaci rolet zewnętrznych czy atestowanych zamków przeciwwłamaniowych. Ryzyko zalania zmniejszymy, odcinając dopływ wody do domu, a od pożaru wywołanego spięciem w instalacji elektrycznej ustrzeżemy się, odłączając wszystkie sprzęty od zasilania.

Ubezpieczenie domu na czas wakacji pozwoli nam nie martwić się o skutki finansowe zdarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Zapewnijmy sobie beztroski urlop!

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz