Niedziela, 26 maja 2024

Komfortowy wypoczynek – jak dopasować materac do łóżka?

2 grudnia 2016

0

Wybór nieodpowiedniego materaca oraz mało solidnej ramy może spędzić nam sen z powiek – i to dosłownie. Urządzasz sypialnię i zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy aranżacji miejsca do spania? Sprawdź nasze wskazówki, a dowiesz się w jaki sposób dopasować materac do ramy.

Zadbaj o indywidualne potrzeby

Właśnie dokonałeś ważnego wyboru – kupiłeś idealną ramę łóżka wykonaną z wytrzymałych materiałów. Nowoczesny design z pewnością wpisze się w estetykę Twojej sypialni. Pamiętaj jednak, że wybór ramy to nie wszystko – musisz kupić jeszcze porządny materac, a także zadbać o jego idealne ułożenie. Wybierając materac, kieruj się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Lubisz twarde czy miękkie podłoże? Na rynku znajdziesz wiele rodzajów materaców, które zapewniają idealne podparcie dla kręgosłupa, a także posiadają warstwę pianki dopasowującej się do kształtów ciała. Wiele modeli dostępnych na rynku wyposażono w innowacyjne rozwiązania zapewniające komfortowy sen – możesz wybierać spośród materaców wielostrefowych, z technologią sprężyn kieszeniowych, systemem lato-zima, czy pianką chłodzącą.

Wybierz odpowiedni stelaż

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na komfort snu jest stelaż łóżka, czyli drewniane deseczki, na których układamy materac. Jak wybrać idealny stelaż? Pamiętajmy o tym, żeby unikać produktów wykonanych z tzw. klejonki lub mało wytrzymałych rodzajów drewna (np. sosny). O wiele lepsze są stelaże lite, które charakteryzują się większą wytrzymałością i zapewniają prawidłowe podparcie ciała w czasie snu. Wybór solidnego stelaża jest ważny przede wszystkim ze względu na komfort naszego wypoczynku – pamiętajmy, że tańsze modele mogą powodować odczuwalną zmianę parametrów materaca, sprawiając, że wydaje się bardziej twardy. Stelaże wykonane z klejonki mogą także przyczyniać się do zniszczenia nie tylko wierzchniej powłoki materaca, ale także wypaczenia pianki i wkładu. Warto zainwestować w elastyczny stelaż, który świetnie amortyzuje materac i sprawia, że wypoczynek jest jeszcze bardziej komfortowy.

Pamiętaj o głębokości ramy

A może posiadasz już funkcjonalną i estetyczną ramę łóżka i chcesz dobrać do niej odpowiedni materac? Pamiętaj, że oprócz szerokości i długości łóżka, niezwykle ważnym parametrem jest także głębokość ramy. To ona decyduje o tym, czy materac pasuje idealnie i nie zsuwa się z łóżka. Jaka powinna być optymalna głębokość ramy? Wszystko zależy oczywiście od parametrów samego materaca – idealnie jest, jeśli posiada on około 5 cm wsparcia. Zdarza się bowiem, że materac wystaje za bardzo lub zbyt głęboko osadza się w ramie łóżka – żadna z tych sytuacji nie jest komfortowa – takie ułożenie podłoża nie gwarantuje ani spokojnego snu, ani nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Wybierając materace, powinniśmy zatem dokładnie zmierzyć posiadaną przez nas ramę, żeby uniknąć rozczarowania. Wspaniały komfort i szeroki wybór asortymentu zapewnią Ci materace Sealy, które z łatwością dopasujesz do każdej ramy.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz