Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jakie ubranka powinny się znaleźć w szafie niemowlaka?

27 kwietnia 2020

0

Dzieci w pierwszych miesiącach życia wymagają szczególnej opieki. Trzeba dokładnie zwracać uwagę na to, co jedzą, a także w co zostają ubrane. Te kwestie nigdy nie są łatwe, ale szczególne problemy zaczynają się na przełomie pór roku. W tych momentach pogoda może być szczególnie uciążliwa i negatywnie wpływać na organizm małego dziecka. Dlatego trzeba bardzo uważnie przygotować garderobę niemowlaka. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów! Co więc powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka?

Kombinezon - specjalistyczny strój!

Najważniejszym element ciepłej garderoby noworodka jest kombinezon. Trzeba go dobrze wybrać, aby dobrze spełniał swoje zadanie. Warto pamiętać, że kombinezon to ubranie do zadań specjalnych. To właśnie on zapewnia ciepło na spacerze, chroni przed wiatrem i mrozem. W dodatku dobrze wybrany egzemplarz łatwo się zakłada i można go bardzo szybko zdjąć. Na co zwracać uwagę przy wyborze ciepłęgo kombinezonu dla noworodka? Przede wszystkim należy pamiętać, że w tym okresie życia dziecko bardzo szybko rośnie. Dlatego najlepiej kupować kombinezon rozmiar większy. W dodatku powinien być luźny, aby utworzyła się pomiędzy nim a pozostałymi ubrankami ochronna warstwa powietrza. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepiej, gdy będzie on impregnowany, nieprzemakalny i chroniący przed wiatrem oraz mrozem. Dobrym pomysłem jest jest też wybór modelu z kapturem oraz odpinanymi rękawiczkami.

Jakie ubranka dla niemowląt będą potrzebne?

Kombinezon jest bardzo ważny, ale w ubraniach ciepłych dla noworodka potrzebne są też inne ubranka dla dzieci. Co więc powinno się w niej znaleźć?

  • Body z krótkim i długim rękawem - to najpopularniejsze ubranko dla noworodka. Dlatego w wyposażeniu powinno być kilka sztuk. Modele z krótkim rękawem przydadzą się w domu, natomiast z długim idealnie sprawdzą się na spacerach.
  • Pajacyki - świetnie sprawdzą się w chłodne dni. Można je zakładać na gołe ciało lub na inne ubranka. W szafie noworodka powinno znaleźć się kilka sztuk z grubego oraz cienkiego materiału.
  • Śpioszki - chyba trudno sobie wyobrazić bez nich szafę noworodka. To właśnie w nich maluch będzie spał, ale świetnie też sprawdzą się w ciągu dnia.
  • Bluza lub sweterek - nie wolno zapominać, że temperatury zmieniają się dynamicznie. Dlatego noworodek potrzebuje też kilka sztuk cieplejszych ubrań.
  • Spodenki - będą stanowić świetnie połączenie ze sweterkami/bluzami, a także z body. Zapewnią maluchowi dodatkową ochronę w chłodne dni.

Co zrobić z akcesoriami?

Dodatki dla noworodka nie tylko stanowią świetne uzupełnienie garderoby, ale też chronią przed chłodem. Dlatego kilka z nich musi się znaleźć w szafie noworodka. Przede wszystkim musimy pamiętać o czapeczce i rękawiczkach. Nawet jeśli kombinezon ma kaptur, to główka potrzebuje odpowiedniej ochrony. Idealny model chroni uszy i czoło, a w dodatku zawiązuje się go pod szyją. Warto kupić kilka cienkich oraz grubych modeli i zakładać w zależności od pogody.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz