Niedziela, 26 maja 2024

Lego Marvel Uniwersum, czyli komiksowe postaci dostępne w zestawach LEGO Avengers

7 października 2022

0

Marvel Avengers to uniwersum superbohaterów stworzone w dwudziestym wieku przez Stana Lee oraz Jacka Kirby'ego. Jego najważniejszym elementem jest toczenie efektownych walk z równie silnymi przeciwnikami, czasem także wywodzącymi się z innych planet.

W dwudziestym pierwszym wieku Avengers stało się jedną z najbardziej znanych marek komercyjnych. Jest tak między innymi za sprawą serii kilkunastu filmów opowiadających o losach poszczególnych bohaterów (Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk - to tylko niektóre spośród wszystkich postaci należących do opisywanego uniwersum).

Trzeba jednak pamiętać, że Avengers to nie tylko filmy przygodowe czy komiksy. Oprócz tego dostępne są na rynku różne gadżety – są one kolekcjonowane przez fanów z całego świata. W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się na przykład klocki LEGO z serii Avengers.

Klocki LEGO w świecie Avengers – dlaczego warto zdecydować się na te zestawy LEGO?

Klocki LEGO to od dziesięcioleci marka, która jest uwielbiana przez dzieci oraz nieco starszych fanów. Właściwie, nie powinno to nikogo zaskakiwać, ponieważ zestawy LEGO zapewniają wielogodzinną zabawę, która nie tylko zajmuje czas, ale także – co jest równie istotne – rozwija również zdolności manualne.

Szczególnie ten ostatni aspekt jest ważny w przypadku dzieci będących w wieku około dziewięciu-dziesięciu lat. Dlaczego? Wydaje się, że odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: zestawy LEGO składają się ze setek, a czasem nawet tysięcy niewielkich elementów. Czasem można spotkać się ze stwierdzeniem, że klocki LEGO wymagają podobnego wysiłku intelektualnego, jak ma to miejsce na przykład w przypadku puzzli czy Sudoku. Taki stan rzeczy sprawia, że jest to świetne rozwiązanie w przypadku dzieci w szkole podstawowej – maluchy w okresie dorastania stale potrzebują bodźców, które pozwolą im na rozwój umiejętności analitycznych, kreatywnego podejścia do rozwiązywanych problemów oraz logicznego myślenia. Nie inaczej jest w przypadku zestawów z kategorii LEGO Avengers. Produkty z serii LEGO The Avengers to prawdziwa gratka dla fanów uniwersum Marvela.

LEGO The Avengers – jakie zestawy LEGO Avengers wchodzą w skład tej kategorii?

Kategoria tematyczna LEGO Marvel to dość szeroka kategoria obejmująca różnorodne produkty dla najmłodszych oraz nieco dojrzalszych fanów. Jeśli chodzi o Avengers LEGO, wśród ciekawych produktów w tej kategorii można znaleźć między innymi następujące zestawy:

  • figurka Iron Mana,
  • statek Strażników Galaktyki.

Figurka Iron Mana

Jeśli chodzi o zestawy z serii LEGO Avengers, figurka przedstawiająca ekscentrycznego milionera i producenta broni – Tony’ego Starka – jest absolutnym must have dla fanów uniwersum Marvela. Jeśli szukasz pomysłu na prezent dla swojego dziecka, bratanka czy chrześniaka, LEGO Marvel Iron Man może być ciekawym rozwiązaniem.

Zestaw ten składa się z niemal czterystu elementów, które różnią się między sobą rozmiarami oraz kolorem. Odpowiednio złożone stworzą kultową już postać Iron Man’a, czyli superbohatera w czerwono złotej zbroi. Skonstruowanie Iron Mana nie należy jednak do najprostszych zadań. Wydaje się, że jest wprost przeciwnie – stawienie czoła temu wyzwaniu sukcesem wymaga cierpliwości, wyobraźni przestrzennej oraz uporu. Oprócz tego ważne są również zdolności manualne. Tym samym zestaw z Iron Manem jest ciekawym rozwiązaniem niezależnie od Twojego wieku.

Statek Strażników Galaktyki

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zestawy LEGO Avengers, jest statek Strażników Galaktyki. Jest to obrotowy model pojazdu kosmicznego wyposażony w figurki przedstawiające kolejnych ważnych bohaterów z filmów Marvela. Oto niektóre z nich: Star-Lord, Thor, Rocket, Mantis oraz Groota. Część spośród postaci posiada również bronie – to Twoim zadaniem jest dopasowanie oręża do właścicieli.

Konstrukcja statku Strażników Galaktyki ma następujące rozmiary: szerokość ok. 60 cm, długość ok. 35-38 cm oraz wysokość ok. 25 cm. Zestaw ten jest przeznaczony dla dzieci w wieku od czternastego roku życia.

Avengers i LEGO

Klocki LEGO Avengers to ciekawy pomysł na prezent urodzinowy, świąteczny czy z okazji Dnia Dziecka. Jeśli poszukujesz odpowiedniego produktu, z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie. Oprócz wymienionych w tekście wariantów dostępne są także takie zestawy jak na przykład Helikopter Czarnej Pantery czy Rękawica Nieśmiertelności.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz