Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jaką wiedzę dzieci nabywają w przedszkolu?

26 kwietnia 2017

0

Pisanie

Twoje dziecko nauczy się pisać swoje nazwisko i imię przez poznanie alfabetu. Będzie też w stanie rozróżnić zarówno duże jak i małe literki oraz odpowiednio je zastosować. Na zajęciach nauczy się ładnego i schludnego pisania literek poprzez rysowanie szlaczków, które wyrobią rękę dziecka, aby umiało równo złożyć literki i wyrazy. Nauczy się także kolorowania i malowania. Dziecko będzie umiało samodzielnie napisać wymyślony tekst.

Liczenie

Przedszkole zapozna malucha z podstawami matematyki. Nauczy się rozpoznawać różne kształty takie jak trójkąt czy romb. Zdobędzie umiejętności dodawania oraz odejmowania. Zazwyczaj dzieci zaczynające swoją przygodę z przedszkolem umieją już liczyć do 10. W naszej małej placówce pozna także kolejne liczby. Co więcej będzie zdolne podać godzinę oraz nauczy się liczebników porządkowych.

Czytanie

Podczas zajęć dzieci będą odkrywać nowe literki, czytać proste, rymowane wierszyki oraz słowa o tematyce rodzinnej, aby unaocznić poznane już przez nich wyrazy. Także rozpoznawać drukowane literki i swoje imię oraz imiona kolegów.

Język obcy

Ponieważ angielski jest dość prosty, będzie on uczony maluchów, a konkretnie jego podstawy. Jest on także najczęściej podstawowym językiem w szkołach. Dzieci uczą się go jednak poprzez zabawę i inne nietypowe sposoby zamiast siedzenia w ławkach i standardowej nauki, aby lepiej zapamiętywały i oswajały się z językiem.

Umiejętności dziecka

Muzyka oraz rytmika

Ponieważ dzieciaki uwielbiają wszelkie rodzaje tańca, ruchy i obroty oraz śpiewanie piosenek, przedszkola zapewniają zajęcia muzyczno-rytmiczne. Nie uczą jednak tylko śpiewu i samego rytmu. Dużo łatwiej jest się uczyć chociażby matematyki, jeśli „czuje się rytm”. Są to, więc jedne z najważniejszych zajęć prowadzonych dla dzieci. Pamiętaj, że przed wysłaniem dziecka do przedszkola powinieneś przejrzeć oferty różnych miejsc. Zobacz, co poszczególne placówki oferują dla Twojego malucha. Najważniejsze jednak jest rozwijanie się dziecka poprzez zabawę w grupie z rówieśnikami, dzięki czemu nauczy się nawiązywać kontakty z innymi.

Dodatkowe możliwości

Nauka posłuszeństwa w przedszkolu Dzieci uwielbiają nadwyrężać cierpliwość swoich rodziców. Z racji, że przyzwyczajone są zazwyczaj do wygody robią wszystko, aby sprzątaniem ich zabawek zajmowali się opiekunowie, a widząc, że radzą sobie z tym bardzo dobrze zaczynają wykorzystywać tą wiedzę w innych dziedzinach życia. Ponieważ po powrocie z pracy mama i tata nie mają siły by zająć się pociechą, więc po poproszeniu dziecka o zrobienie czegoś wolą zrobić to sami, aby nie czekać na wykonanie zleconej prośby.

Dzieci jednak muszą nauczyć się posłuszeństwa i podporządkowywania się innym, mimo iż pozwalamy im zazwyczaj rządzić. W przedszkolu dzieci muszą słuchać wychowawczyni oraz jeść na obiad to, co podają. Nie mogą krzykami i płaczem, jak w domu, wymuszać niczego na opiekunie, ale wykonywać posłusznie polecenia i być grzecznym. Odpowiedzialność nabywana w przedszkolu W przedszkolu, poprzez chociażby dyżur dzieci uczą się dbać o siebie oraz o rzeczy, które je otaczają.

Metody nauczania w przedszkolu

Wiedzą, że po zakończeniu zabawy trzeba pozbierać zabawki i odłożyć na swoje miejsca, ponieważ są pod ich opieką. W domu zazwyczaj to na dziadkach lub opiekunach spoczywa cała odpowiedzialność. W przedszkolu zaś nasza pociecha sama uczy się tej umiejętności. Rozwój dziecka poprzez zajęcia przedszkolne Każdy rodzic chce, aby jego maluch rozwijał się oraz z chęcią poznawał kulturę i sztukę. Nie mamy jednak możliwości sami mu tego zapewnić. Przedszkole zapewnia dzieciom nie tylko uczestnictwo w zajęciach plastycznych czy śpiewaniu.

Ma także możliwość poznawania nowych piosenek, uczenia się wierszyków czy występowania w teatrzyku. Dzięki takim urozmaiceniom dzieci odkrywają swoje talenty i rozwijają zainteresowania. Poprzez poznawanie, obserwowanie i badanie otoczenia dzieci mają możliwość pogłębiania swojej wiedzy, uczenia się nowych rzeczy, w czym pomaga im przedszkole. Dziecko uczęszczające do przedszkola ma dużo więcej możliwości.

Zapewniają mu je zarówno koledzy i koleżanki jak i pani przedszkolanka, która cały czas ma ich pod swoją opieką poświęcając maluchom maksimum uwagi. Wysyłając pociechę do przedszkola dajesz jej możliwość usamodzielnienia się, a także masz czas na karierę zawodową i osiąganie sukcesów w pracy. Co więcej, zapewnisz swojemu maluchowi przydatne i cenne w późniejszym życiu umiejętności.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz