Piątek, 21 czerwca 2024

Jak oczyścić i zregenerować wątrobę?

31 maja 2021

0

​Wątroba to ważny organ biorący udział w procesie trawienia i przemiany materii. Powszechnie wiadomo, że jej niewydolności sprzyjają niewłaściwa dieta, nierzadko powiązana z nadużywaniem alkoholu. Nie trzeba jednak przyswajać zbyt dużych ilości tego ostatniego ani przesadnie objadać się niezdrowymi potrawami, aby mogły wystąpić problemy z wątrobą. Wpływ na to ma szereg różnorodnych czynników, takich jak między innymi wiek czy też inne potencjalne schorzenia. Cykliczne oczyszczanie wątroby jest zatem wskazane jako rodzaj profilaktyki. Naturalnie wszelkiego rodzaju kuracje o charakterze detoksykującym organizm wspierają również ten proces w obrębie wątroby, jednak biorąc pod uwagę ten narząd warto wdrożyć odpowiednią dietę oraz ziołowe suplementy wspomagające pracę wątroby. Podczas takiej kuracji nie wolno zapominać także o przyjmowaniu dużych ilości płynów, na przykład wody i soków owocowych.

Zdrowa wątroba 

Jedną z kilku popularnych roślin wpływających dobroczynnie na pracę wątroby jest mniszek lekarski, często mylony z mleczem. Korzeń mniszka w postaci ziołowych herbatek pobudza produkcję żółci, co z kolei pomaga w procesie regeneracji wątroby i działa na nią osłonowo. Stosując preparaty na bazie mniszka oraz lekkostrawną dietę bogatą w błonnik można zacząć oczyszczanie tego organu. Mniszek lekarski i dieta to naturalnie podstawa. Oprócz nich wskazane są także inne preparaty na bazie leczniczych roślin. Proces detoksykacji oraz regeneracji wątroby wspierają między innymi leki i suplementy dostępne bez recepty na bazie karczocha. Substancja czynna zawarta w karczochu nazywa się cynaryna. 

Oczyszczanie i regeneracja wątroby – najsilniejszy sprzymierzeniec ortopest

Ortopest plamisty dzięki zawartości sylimaryny. Oprócz właściwości detoksykujących i regenerujących posiada także cechy ochronne. Sylimaryna zawarta w ortopescie jest także substancją o działaniu przeciwzapalnym. Warto wybrać zatem preparaty na bazie ortopestu. Sam ortopest to już ogromny sprzymierzeniec w walce z niewydolnością wątroby. Często jednak suplementy lub leki bez recepty wytwarzane na bazie ortopestu plamistego są dodatkowo wzbogacone o inne składniki oddziaływujące korzystnie na cały organizm, którego wątroba jest niewątpliwie integralną częścią. Oczyszczanie wątroby połączone z kompleksowym oczyszczaniem całego ustroju przyniesie z pewnością o wiele lepsze efekty, niż skupianie się wyłącznie na tym jednym, chociaż wymagającym, organie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz