Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Kim jest WordPress developer?

2 grudnia 2021

0

WordPress to platforma, która pozwala gromadzić treści, dlatego tak wiele firm decyduje się na założenie strony właśnie w tym miejscu. Nie da się ukryć, że Internet, to potężne narzędzie, które umożliwia dotarcie do dużej liczby potencjalnych klientów. Ważne jest natomiast, aby strona internetowa była dobrze wykonana i spełniała swoją funkcję na wysokim poziomie. Jednak, aby witryna była prawidłowo stworzona i miała potrzebne wtyczki, które usprawnią jej funkcjonowanie, wówczas należy zatrudnić odpowiedniego specjalistę. Takim ekspertem jest WordPress developer, kim jest i jak wygląda praca juniora WordPress developera?

WordPress developer – kim jest?

WordPress developer to osoba, która potrafi obsługiwać stronę powstałą na platformie WordPress. Taki specjalista w dużym stopniu musi być przede wszystkim programistą, który będzie mieć wiedzę o strukturze strony, a także o językach programowania, które są niezbędne do stworzenia witryny. Osoba specjalizująca się w tej dziedzinie musi znać platformę oraz wiedzieć jak modyfikować motywy. Programista powinien być kreatywny, a także śledzić aktualne trendy, które będą niezwykle ważne w jego pracy. Firmy, które zatrudniają pracownika na takie stanowisko, oczekują, że będzie mieć wiedzę na temat niestandardowych wtyczek oraz potrafił opracować niestandardowe motywy. Strona internetowa to niewątpliwie ważna wizytówka każdego przedsiębiorstwa, dlatego tak istotne jest, aby została odpowiednio stworzona oraz była na wysokim i profesjonalnym poziomie.

Czym zajmuje się WordPress developer?

Jeżeli planujesz aplikować na stanowisko WordPress developera, to powinieneś przede wszystkim wiedzieć, co będzie należeć do Twoich obowiązków oraz jak wygląda praca juniora WordPress developera. Pracując jako specjalista, będziesz przede wszystkim odpowiedzialny za:

  • projektowanie strony, a także wdrażanie do niej nowych funkcjonalności oraz opcji,
  • tworzenie całej strony od podstaw, edytowanie jej oraz zarządzenie nią,
  • optymalizowanie strony oraz za jej wydajność,
  • responsywność strony i jej prawidłowe wyświetlanie na różnych urządzeniach,
  • dopilnowanie, aby witryna posiadała prawidłowe motywy oraz wtyczki.

Programista powinien dodatkowo stale się dokształcać, podnosić poziom swoich umiejętności, a także być cały czas na bieżąco ze zmianami, które zachodzą na platformie.

Aby otrzymać pracę juniora WordPress developera, musisz mieć odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności, które będą Ci potrzebne. Należą do nich znajomości:

  • struktur WordPress,
  • elementów pluginów i motywów,
  • dokumentacji WordPress,
  • języków programowania typu HTML, CSS, PHP, JavaScript itp.

Jeśli chcesz się rozwijać, pracować w zgranym zespole, podnosić swoje kwalifikacje oraz zdobywać wiedzę, to koniecznie aplikuj na stanowisko Juniora WordPress Developera w Digital Team. Będziesz mieć możliwość brać udział w różnych, ciekawych projektach, pracować zdalnie oraz poznać inne osoby, które jak Ty interesują się programowaniem. Zgłoś się już dziś i nie przegap swojej szansy na zostanie WordPress developerem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz