Wtorek, 5 marca 2024

Nawilżacz i oczyszczacz powietrza w jednym - czym kierować się podczas zakupu urządzenia?

22 grudnia 2023

0

​W chłodniejszych miesiącach roku pojawia się wiele wyzwań, o których nie zawsze pamiętasz latem. Do najważniejszych należą suche powietrze i rosnący poziom zanieczyszczeń. Czy to oznacza, że trzeba zaopatrzyć się zarówno w nawilżacz, jak i oczyszczacz powietrza? Tak by było najlepiej - nie zawsze jest taka możliwość - głównie ze względu na ilość miejsca. Na szczęście są urządzenia, które pomogą ci rozwiązać ten problem - to nawilżacze i oczyszczacze powietrza w jednym. Dowiedz się, jak wybrać taki sprzęt i jakie są najważniejsze parametry, które pomogą ci zdecydować!

Nawilżacz i oczyszczacz - osobno czy razem?

Zastanawiasz się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zakup dwóch oddzielnych urządzeń czy jednego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Za dwoma osobnymi sprzętami przemawia wiele kwestii. Na przykład - większy wybór. Możesz samodzielnie rozłożyć akcenty budżetowe, a także - zdecydować się na konkretny rodzaj urządzenia. Ważne są również aspekty wizualne: sprzęty powinny komponować się z wystrojem wnętrza.

Zakup dwóch oddzielnych sprzętów ma sens, jeśli planujesz je rotować - w jednym pomieszczeniu włączać nawilżacz, a w drugim oczyszczacz - i odwrotnie. Oba możesz swobodnie ustawić koło siebie na większej przestrzeni - na przykład w salonie.

Mogą zdarzyć się też dni, gdy nie będziesz korzystać z któregoś ze sprzętów - wtedy nie musisz go wyciągać i ustawiać na widoku.

Kiedy lepiej sprawdzi się oczyszczacz i nawilżacz w jednym? Przede wszystkim wtedy, gdy chcesz oszczędzić, a także - gdy nie masz miejsca, by ustawić dwa urządzenia jeden obok drugiego. W niewielkich kawalerkach każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego nie warto ryzykować zastawiania przestrzeni dodatkowymi sprzętami. Czy takie rozwiązanie ma wady? Przede wszystkim - wybór sprzętów jest stosunkowo niewielki, a przy tym - nie zawsze możesz liczyć na optymalne dla siebie parametry nawilżania i oczyszczania. Jako rozwiązanie kompromisowe będzie jednak lepsze niż rezygnacja z którejkolwiek z funkcji. Jeśli z braku miejsca chcesz pominąć nawilżacz lub oczyszczacz, nie rób tego! Lepiej kup sprzęt dwa w jednym. Głównie ze względu na swoje zdrowie! Zarówno zbyt suche, jak i zanieczyszczone powietrze, mają szereg negatywnych konsekwencji dla twojego zdrowia i samopoczucia.

Zanieczyszczenia powodują przedłużające się infekcje. Zdrowieniu nie sprzyja też zbyt suche powietrze, nie mówiąc już o fatalnej kondycji stanu skóry, do którego może doprowadzić. Zwróć na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy masz w domu małe dzieci - one szczególnie są narażone na negatywne skutki zanieczyszczonego i suchego powietrza. Co więcej, zbyt niska wilgotność szkodzi też rośliną. Jeśli jesteś dumnym właścicielem domowej dżungli, nie zwlekaj z nawilżaniem, jeśli chcesz, by twoje ulubione okazy przetrwały zimę!

Jak wybrać nawilżacz i oczyszczacz w jednym?

Na jakie parametry zwracać uwagę, kupując nawilżacz i oczyszczacz w jednym? Powinieneś szukać elementów charakterystycznych dla specyfikacji nawilżacza i oczyszczacza, ale w jednym urządzeniu! Zwróć więc uwagę na:

 • rodzaj nawilżacza;
 • wielkość zbiornika na wodę;
 • zasięg oczyszczacza;
 • moc;
 • zastosowane technologie;
 • zastosowane filtry;
 • łatwe sterowanie;
 • tryby pracy;
 • udogodnienia - jak timer;
 • koszty konserwacji;
 • atrakcyjny design.

Niektóre urządzenia mają wiele ciekawych dodatkowych funkcji. Dużym zainteresowaniem cieszą się te, które pozwalają na dodawanie olejków eterycznych.

Chcesz sprawdzić wszystkie dostępne modele? Zobacz nawilżacze-oczyszczacze w sklepie MediaMarkt! Przed zakupem przeczytaj recenzje, by upewnić się, że sprzęt, który wpadł ci w oko, dobrze sprawdza się wiele miesięcy po zakupie. W końcu to inwestycja na dłuższy czas!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz