Wtorek, 3 października 2023

Monitory poleasingowe i używane - czym są i dlaczego warto się na nie zdecydować?

26 listopada 2020

0

​Poszukując tanich monitorów komputerowych, bardzo często trafiamy na ogłoszenia dotyczące monitorów po leasingu. Nieznajomość specyfiki leasingowej nierzadko jednak zniechęca do podjęcia kolejnych kroków w celu zakupu. Praktyka pokazuje jednak, że monitory poleasingowe wcale nie muszą się kojarzyć negatywnie. Co więcej, na takich warunkach po niezwykle niskiej cenie możemy zyskać pewny sprzęt komputerowy, który będzie służył przez długie lata.

Co lepiej kupić: tani monitor do komputera czy solidny monitor poleasingowy?

Stajemy przed dylematem zakupu ekonomicznego monitora do PC. Możemy skorzystać z promocyjnych ofert sklepów elektronicznych i zakupić budżetowy sprzęt, który jakościowo będzie się różnił od flagowych produktów najlepszych firm. Tę samą gotówkę możemy jednak przeznaczyć na sprzęt używany, który zostanie sprzedany po okresie leasingu przez przedsiębiorstwo.

Co w takiej sytuacji będzie lepszym rozwiązaniem? Zwróćmy uwagę na parametry techniczne monitora. W kiepskich, budżetowych monitorach, wystawionych po „okazyjnych cenach”, często odbiegają one od oczekiwań kupującego. Słaba jakość obrazu, wady techniczne, jaskrawość kolorów - to wszystko może wpłynąć na pogorszenie się wzroku, jeśli będziemy korzystać z takich urządzeń zbyt długo.

Z kolei nowoczesne monitory, które będą posiadały m.in. technologie ochrony wzroku, kosztują jednak nieco więcej, niż chcielibyśmy wydać. Na szczęście monitory po leasingu oferują znacznie lepsze parametry, jeśli brać pod uwagę ich cenę porównywaną z nowymi ekranami LCD.

Monitory poleasingowe - czy warto je wybrać?

W takiej sytuacji najrozsądniejszym wyjściem będą tanie monitory poleasingowe, które mają znacznie lepszą specyfikę, niż analogiczne nowe monitory w tej samej cenie. Firmy chcą pozbyć się w miarę szybko monitorów, które służyły np. w firmie księgowej czy podatkowej. Tym samym ceny monitorów, po okresie spłat leasingu, są mocno okazyjne i warte kupna. Szczególnie wtedy, gdy mamy ograniczony budżet, z którego chcemy wycisnąć jak najwięcej.

Mimo obiegowej opinii, używane monitory poleasingowe nie są zniszczone czy uszkodzone. Kupujący podejmuje znacznie większe ryzyko, jeżeli korzysta z tradycyjnych portali ogłoszeniowych i kupuje sprzęt od niezweryfikowanych klientów indywidualnych. W przypadku monitorów z leasingu uzyskujemy nie tylko pewność dotychczasowej bezawaryjności sprzętu, ale i gwarancję na defekty urządzenia. Dobrym przykładem firmy, oferującej wiarygodny sprzęt poleasingowy, jest ZAR-KOM Poznań.

Tanie monitory poleasingowe - czy zakup wiąże się z ryzykiem?

Jednym z najczęściej podnoszonych argumentów na „nie” jest to, że sprzęt komputerowy bardzo szybko się zużywa, dlatego kupowanie używanych sprzętów mija się z celem. Jest to poniekąd prawda - o ile przyjmiemy, że sprzęt komputerowy to przede wszystkim poszczególne komponenty wewnętrzne, takie jak karta graficzna, dysk twardy czy stacja dysków. Mogą one z czasem ulegać awariom i zwyczajnie zużywają się. Co więcej, ich nieprawidłowa eksploatacja, brak dokonywania przeglądów i systematycznego czyszczenia może wpływać na skrócenie ich żywotności.

Monitory nie zaliczają się jednak do tej samej kategorii. Stanowią odrębne urządzenie, takie jak telewizor. Są bezobsługowym sprzętem, który przez większość czas stoi w jednym miejscu, na biurku. Wobec tego nie ulega on takim czynnikom, jak gwałtowne zmiany temperatur czy ryzyko zalania (np. w przypadku klawiatury i myszki). To sprawia, że monitory poleasingowe są bardzo często w stanie idealnym, bez większych objawów eksploatacji.

Monitory poleasingowe - zalety

Jeśli chcemy wybrać tani monitor do komputera, to z pewnością ten pochodzący z leasingu będzie strzałem w dziesiątkę. Podsumowując, warto przytoczyć największe zalety takiego rozwiązania:

  • monitory poleasingowe są tanie, a ich zużycie nie wpływa na pracę urządzenia;
  • tanie monitory poleasingowe posiadają znacznie lepsze parametry techniczne, niż analogiczne nowe monitory, dostępne w promocyjnych cenach;
  • kupujący zyskuje gwarancję na urządzenie oraz fakt przebytego przeglądu, co czyni monitory pewnym i bezpiecznym zakupem;
  • nie ryzykujemy, że natkniemy się na oszusta, sprzedającego uszkodzony sprzęt na serwisach ogłoszeniowych.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz