Niedziela, 26 maja 2024

Chcesz wymienić zamek w drzwiach? Sprawdź ceny i rodzaje zamków

28 czerwca 2021

0

​Właściwie dobrany zamek do drzwi to najlepszy wybór, jeśli chodzi o zabezpieczenie mieszkań, domów, biur i miejsc, w których chcemy utrzymać pewien poziom bezpieczeństwa. Solidny model zamka będzie w stanie ochronić lokal przed niepowołanymi gośćmi oraz da domownikom poczucie spokoju i większy komfort. Jeśli myślisz o wymianie zamków w drzwiach wejściowych, sprawdź ceny i rodzaje, ponieważ to pierwszy krok do podjęcia właściwej decyzji zakupowej. Zobacz też, komu zlecić wymianę zamka w Krakowie.

Różne opcje, czyli rodzaje zamków drzwiowych

Obecnie można zauważyć, jak duży wybór znajdujemy na rynku, a dotyczy to praktycznie każdej branży, również tej obejmującej zabezpieczenia do mieszkań, lokali użytkowych i innych wnętrz. Mnogość rodzajów i modeli zamków do drzwi sprawia, że osobie bez odpowiedniego rozeznania może być trudno podjąć jakąś decyzję. Zamki różnią się wieloma parametrami, a także jakością wykonania, przyznanymi certyfikatami czy sposobem montażu. W grę wchodzi także cena zamka, która przyjmuje bardzo szerokie widełki, uzależnione od powyższych przykładowych czynników. W najprostszym podziale można wymienić zamki wpuszczane i nawierzchniowe, które są najczęstszym przedmiotem zapytań, z jakimi spotykają się doświadczeni ślusarze z Krakowa. Profesjonaliści zatrudnieni w Pogotowiu ślusarskim podpowiadają, na co zwrócić uwagę przy wyborze zamków do drzwi wejściowych.

Zamek do drzwi wejściowych – jaki wybrać?

Dobry wybór zamka do drzwi powinien być uzależniony od określenia kilku kryteriów. Należy do nich między innymi rodzaj posiadanych drzwi – czy jest to nowoczesna i solidna konstrukcja, w której przyszedł czas na wymianę zamków antywłamaniowych? Czy może są na tyle cienkie, że można w nich zamontować jedynie zamek wierzchni? W sprecyzowaniu odpowiedzi na te pytania mogą pomóc specjaliści z Pogotowia zamkowego w Krakowie, którzy dysponują szeroką wiedzą oraz prezentują gamę dobrych jakościowo zamków z możliwością dopasowania do każdych drzwi. Ponadto polecani fachowcy zajmą się też od razu wymianą zamków, co pomoże zaoszczędzić czas oraz energię właściciela mieszkania.

Zamki wpuszczane czy zamki nawierzchniowe – jakie ceny w Krakowie

Najczęściej wybierane zamki wpuszczane osadza się w drzwiach, dlatego ich skrzydło powinno mieć taką grubość, by zmieścił się w nich cały mechanizm. W cieńszych drzwiach poleca się montaż zamków nawierzchniowych, natomiast w dużej części przypadków to modele wpuszczane są najchętniej poszukiwanymi w punkcie Pogotowia ślusarskiego Kraków 24 h prowadzącym również sprzedaż zamków. Poza kryterium rodzaju większość konsumentów bierze też pod uwagę cenę zamków do drzwi – w przypadku modeli wpuszczanych rozpiętość zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset (blisko tysiąca złotych mogą kosztować najnowocześniejsze zamki antywłamaniowe wraz z kluczami). Z kolei zamki nawierzchniowe kosztują średnio od pięćdziesięciu do około dwustu złotych, również w zależności od jakości ich wykonania i wykończenia, o której mogą opowiedzieć rzetelni ślusarze z placówki Pogotowia zamkowego w Krakowie.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz