Piątek, 21 czerwca 2024

Usuwanie przebarwień słonecznych – na czym polega zabieg?

26 września 2019

0

Upalne lato dobiegło już końca. Niektórzy oprócz pamiątek z wakacji przywieźli ze sobą nieestetyczne plamy na ciele, wywołane przez nadmierne opalanie. Takie znamiona można jednak usunąć z pomocą lasera. Dowiedz się, jak przebiega usuwanie przebarwień słonecznych!

Opalone ciało wygląda młodziej i zdrowiej. Z tego względu wiele osób co roku spędza sporo czasu na słońcu, próbując nieco zmienić kolor swojej cery. Niestety, kąpiele słoneczne mogą wywołać u niektórych przebarwienia. Te pojawiają się zazwyczaj na twarzy, dekolcie i dłoniach, więc są bardzo widoczne. Seria zabiegów z użyciem lasera pomoże jednak zmniejszyć ich widoczność lub zupełnie się ich pozbyć! Na czym polega usuwanie przebarwień słonecznych?

Jak wygląda zabieg usuwania przebarwień słonecznych?

Wiązkę z głowicy laserowej kieruje się na zdezynfekowaną, oczyszczoną skórę, po podaniu znieczulenia miejscowego. W wyniku tego tkanki podgrzewają się, woda odparowuje, a melanina nagromadzona w przebarwieniach zaczyna koagulować, czyli powoli znikać. Po takiej stymulacji skóra zaczyna także produkować nowe włókna kolagenowe, stając się bardziej jędrna, napięta i sprężysta.

Zabieg trwa ok. 60 minut i daje trwałe efekty. W zależności od nasilenia problemu trzeba go powtórzyć kilka razy w odstępie kilku tygodni. Nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, wystarczy pamiętać o tym, by przed zabiegiem nie stosować peelingu, kwasów, depilacji oraz innych zabiegów kosmetycznych podrażniających skórę. Warto także na kilka tygodni przed zrezygnować z opalania.

Kiedy można zauważyć efekty zabiegu?

Efekty zabiegu można w pełni dostrzec po ok. dwóch lub trzech tygodniach. Tuż po sesji laserem przebarwienia mogą chwilowo ściemnieć, ale następnie zapoczątkuje się proces łagodnego złuszczania. Skóra się w tym czasie odbuduje się i zregeneruje, a plamy się rozjaśnią lub zupełnie znikną.

Jak postępować po zabiegu usuwania przebarwień?

Po zabiegu usuwania przebarwień słonecznych należy stosować przez jakiś czas delikatniejsze kosmetyki i delikatnie obchodzić się ze skórą, dbając o jej stosowne nawilżenie i natłuszczenie. Tydzień po trzeba ograniczyć wysiłek fizyczny, a przez dwa tygodnie zrezygnować z gorących kąpieli czy wizyt w saunie. Przez następny rok koniecznie powinno się unikać słońca oraz nakładać na skórę kremy z wysokim filtrem (min. 50 SPF).

Jeśli po powrocie z wakacji zauważyło się na swoim ciele nieestetyczne ciemne plamy, można w prosty sposób się ich pozbyć! Usuwanie przebarwień słonecznych nie jest bolesnym czy długim zabiegiem, więc warto zadbać o swoją skórę. Zapomnij o niechcianych skutkach ubocznych opalania!

​Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz