Sobota, 13 kwietnia 2024

Kontrola przelewów internetowych w firmie

25 lipca 2017

0

Prowadzenie firmy to złożony system wielu czynności, o których należy pamiętać, jeśli zależy nam na tym by firma funkcjonowała normalnie i była godnym współpracy kontrahentem dla innych przedsiębiorców. Co o tym decyduje? Jednym z najważniejszych czynników jest oczywiście regularne opłacanie należności dla kontrahentów.

Gdy firma jest mała, wtedy z reguły nie ma problemu z pilnowaniem terminów płatności danych faktur. Jednak gdy firma się rozrasta i co miesiąc musi opłacać kilkadziesiąt a nawet kilkaset faktur, wtedy warto poszukać rozwiązań, które ułatwią kontrolowanie tych terminów. Nie ma potrzeby wystawiania swojego dobrego imienia na próbę a często zdarza się tak, gdy faktury są opłacane po terminie.

To nic przyjemnego gdy otrzymuje się ponaglenia do zapłaty. Istnieją jednak narzędzia, z których warto korzystać by upłynnić wszelkie transakcje płatnicze w firmie. Istnieje wiele aplikacji na rynku, ułatwiających zarządzanie przelewami w firmie. W aplikacjach tego typu każdy z użytkowników ma wgląd do pełnej listy bieżących płatności wraz z terminami. System wyłapuje i pokazuje, która z faktur ma już przekroczony termin i należy ją opłacić jak najszybciej. Taka kontrola płatności jest skonfigurowana także pod płatności związane z ZUS-em i podatkami.

Gdy zostanie przekroczony termin płatności składek ZUS czy podatku system jest w stanie wyliczyć nawet kwotę ustawowych odsetek do zapłaty dla tych urzędów. Przydatną funkcją takich programów jest też z pewnością możliwość pobierania różnego rodzaju zestawień. To pozwala przeanalizować co się dzieje w firmie, jak wyglądają różne statystyki a to z kolei może pomóc w ustaleniu nowych kierunków, w których firma powinna się rozwijać.  Aplikacje generalnie wspierają przedsiębiorców w działaniach ich firmy, pomagają w kontroli przelewów wychodzących i przychodzących na konto firmowe.

Przelewy automatyczne umożliwia firma bm.pl

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz