Sobota, 20 lipca 2024

Maski do twarzy – dlaczego warto je stosować?

29 czerwca 2021

0

Każda kobieta marzy o perfekcyjnej cerze – bez żadnych niedoskonałości, takich jak podrażnienia, zaskórniki, przebarwienia, rozszerzone pory itp. Okazuje się jednak, że osiągnięcie takiego stanu bywa bardzo trudne. Półki w łazience uginają się od kremów, a mimo to twoja cera nadal błaga o nawilżenie, większą elastyczność lub oczyszczenie? Niestety nie zawsze kosmetyki, które codziennie nakładasz na twarz, spełniają swoją funkcję. W odpowiedzi na indywidualne potrzeby każdej cery powstał taki kosmetyk, jak maseczka do twarzy. Jak i kiedy ją stosować, a przede wszystkim dlaczego warto? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Maseczki do twarzy – czym są i dlaczego warto po nie sięgać?

Maseczki do twarzy to produkty pielęgnacyjne, które mają spełniać różne zadania – dobiera się je w zależności od potrzeb konkretnej cery. Mogą to być zatem maski do twarzy oczyszczające, usuwające wszelkie nagromadzone przez skórę zanieczyszczenia, maski nawilżające, peel off, a także glinki. Ważne jest zdiagnozowanie potrzeb cery i ewentualnych problemów skóry. Jeżeli dobrze znasz swoją skórę i jej reakcje, możesz to zrobić sama i dobrać wówczas odpowiednią pielęgnację. Czasami lepiej jednak sięgnąć po poradę dermatologa lub kosmetologa, który dobierze właściwą ścieżkę pielęgnacyjną. Inne potrzeby ma bowiem cera sucha, a inne taka ze skłonnością do przetłuszczania lub powstawania zaskórników czy przebarwień. Maseczki występują zwykle w płachcie bądź w postaci swego rodzaju pasty lub mazi, którą nakłada się na twarz po rozrobieniu jej z wodą (można mieszać je także z hydrolatem). Nakłada się je na twarz, omijając okolice pod oczami. 

Maseczki oczyszczające – dla kogo są przeznaczone?

Podstawą zdrowej i promiennej cery jest nie tylko właściwa pielęgnacja, ale także dokładne oczyszczanie. Zanieczyszczenia przyczyniają się bowiem do powstawania zaskórników. Powodują także, że na twarzy widoczne są rozszerzone pory. Maseczki kosmetyczne o działaniu dogłębnie oczyszczającym to produkt rekomendowany posiadaczkom przetłuszczającego się typu cery. Powstające na powierzchni skóry sebum w ciągu dnia absorbuje bowiem wiele zanieczyszczeń. Taki rodzaj cery wymaga zatem dokładnego oczyszczania. Wśród produktów do pielęgnacji warto zwrócić także uwagę na dobrej jakości krem nawilżający. Wbrew pozorom – nie można dopuścić do przesuszenia tłustej cery, ponieważ będzie ona wówczas produkować jeszcze więcej sebum czy łoju, by samoistnie się nawilżyć i koło się zamyka. Podsumowując – zaskórniki, rozszerzone pory i inne niedoskonałości można zwalczyć za pomocą maseczek oczyszczających, należy jednak regularnie je stosować.  

Na czym polega działanie maseczek peel off?

Pozostając przy cerze z niedoskonałościami warto podkreślić, że jednym z najczęściej wybieranych produktów są maseczki peel off. Na czym polega zatem zbawienne działanie na twarzy maseczki peel off? Maseczka ta zastyga na twarzy, a w trakcie zdejmowania usuwa się za jej pomocą zaskórniki i martwy naskórek, pozostawiając cerę odświeżoną i dogłębnie oczyszczoną. Taka maska nie nadaje się jednak do każdego typu cery. Powinny jej unikać posiadaczki szczególnie wrażliwej skóry. Maskę mogą stosować wszystkie osoby, które zmagają się z wypryskami i mają nieestetyczne wągry lub po prostu dla odświeżenia cery i nadania jej efektu glow. 

Maseczka nawilżająca – ratunek dla przesuszonej cery

Uzupełnienie pielęgnacji – nie tylko cery przesuszonej, lecz tak naprawdę każdej – będzie stanowić maseczka nawilżająca. Dla cery suchej jest to zaś must have, a niekiedy nawet ratunek, od którego zależy stan skóry. Maseczka ma za zadanie silnie nawilżyć skórę. Zawarta w kosmetyku esencja koi podrażnienia i pozostawia skórę miękką. Warto zwrócić uwagę także na znajdujący się w składzie produktu kolagen, który zwiększa elastyczność i niweluje zmarszczki, do których cera sucha ma szczególne skłonności.  

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz