Piątek, 21 czerwca 2024

Zestawy prysznicowe – czym kierować się przy wyborze?

27 lipca 2020

0

​Wybór zestawów prysznicowych jest zróżnicowany i bardzo duży. Różnią się one nie tylko wyglądem i systemem montażu, ale także swoją funkcjonalnością i przede wszystkim jakością wykonania, co z kolei przekłada się na ich trwałość. Przy zakupie zestawu prysznicowego warto dobrze zastanowić się nad swoimi potrzebami, ponieważ to właśnie od nich powinniśmy uzależnić podjęcie ostatecznej decyzji.

Funkcjonalność zestawów prysznicowych

Wygoda użytkowania, jaką niesie ze sobą prysznic, jest niezwykle ważna. Z założenia jest to rozwiązanie, które ma zwiększyć komfort naszego życia. Szybki prysznic czy relaksacyjna kąpiel pod natryskiem mają nam bowiem ułatwić codzienną higienę i poprawić samopoczucie. Dlatego przy wyborze konkretnego zestawu prysznicowego, warto wziąć pod uwagę te, które dają nam najbardziej kompleksowe rozwiązania.

Pomyśl o potrzebach wszystkich użytkowników prysznica

Jeśli chcemy, aby prysznic spełniał wszystkie potrzeby, zarówno nasze, jak i pozostałych domowników czy użytkowników, powinien być wyposażony w najbardziej funkcjonalne elementy. Dlatego w pełni dostosowane do szerokiego spektrum potrzeb zestawy prysznicowe to takie, które oprócz baterii, węża i słuchawki posiadają również deszczownicę.

Dzięki temu znacznie zwiększamy możliwość wykorzystania prysznica. Obecność dwóch różnego rodzaju dyszy prysznicowych pozwala nam: wziąć szybki prysznic, masujący napięte mięśnie natrysk lub relaksującą kąpiel z deszczownicy. W ten sposób każdy będzie mógł wziąć taką kąpiel, jaką chce.

Jakość wykonania armatury

Oprócz tego warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania wszystkich części zestawu. Dobrej jakości armatura łazienkowa jest nie tylko wytrzymała, ale również łatwa w czyszczeniu. Dobrze jest również zastanowić się nad dodatkowymi funkcjami zastosowanymi w danych bateriach czy słuchawkach prysznicowych, które doskonale widać na przykładzie Grohe Euphoria 260. Stylowego i nowoczesnego zestawu prysznicowego, oferowanego przez renomowanego niemieckiego producenta.

Marka Grohe słynie z produkcji wysokiej jakości armatury, w której stosowane są innowacyjne systemy zwiększające komfort jej użytkowania, przy pełnym wsparciu dla środowiska naturalnego. Zestaw prysznicowy Euphoria 260 Grohe składa się z baterii natynkowej, wygodnego w użyciu nieskręcającego się węża, słuchawki, deszczownicy oraz uchwytu prysznicowego ze wszystkimi akcesoriami koniecznymi do jego montażu i regulacji.

Euphoria 260 Grohe zestaw prysznicowy z termostatem

Tym, co odróżnia ten zestaw od innych, to przede wszystkim głowica z wbudowanym termostatem, który zapewnia utrzymanie wskazanej temperatury w trakcie całej kąpieli. Oprócz tego bateria zestawu posiada ogranicznik temperatury. Poza tym, tak jak pozostałe produkty Grohe, wszystkie elementy prysznicu pokryte są specjalną chromowaną powłoką, odporną na zabrudzenia i prostą w pielęgnacji. Natomiast dysze natrysków wykonane zostały z łatwego w czyszczeniu sylikonu.

Tego typu zestaw prysznicowy nie tylko świetnie się prezentuje, ale również jest funkcjonalny ze względu na bogate wyposażenie i zastosowanie nowoczesnych technologii konstrukcyjnych. A przy tym są trwałe i niezwykle proste w pielęgnacji.

Wybierając zestaw prysznicowy, warto decydować się na rozwiązania jak najwyższej jakości, ponieważ w dłuższej perspektywie okazują się one nie tylko bardziej komfortowe, ale także o wiele bardziej ekonomiczne.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz