Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Czy kosmetyki mineralne są odpowiednie dla alergików? Odpowiadamy

21 lutego 2019

0

Zmagasz się z alergią? Jeśli tak, uważaj na to, jakie kosmetyki stosujesz. Twoja skóra jest podatna na podrażnienia, a pod wpływem działania składników uczulających może się zaczerwienić, przesuszyć czy pokryć się innymi niedoskonałościami. Uważne przyglądanie się składowi produktów jest ważne zarówno w kontekście produktów pielęgnacyjnych, jak i tych do makijażu. Dlatego tak dużą popularnością wśród alergików cieszą się kosmetyki mineralne.

Co uczula w kosmetykach? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Każda osoba może mieć alergię na inny składnik. Są jednak pewne zasady, którymi powinny się kierować osoby z alergią, wybierając kosmetyki. Jednym z kluczowych zaleceń jest prosty i krótki skład. Z tego powodu dobrym wyborem mogą być kosmetyki mineralne.

Kosmetyki mineralne, czyli jakie?

Mineralne kosmetyki to produkty przeznaczone do makijażu, które powstają w oparciu o naturalne składniki, takie jak mika, tlenek żelaza, tlenek cynku czy dwutlenek tytanu. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie minerały, które można pozyskać naturalnie, poza laboratorium badawczym. Ich odpowiednie zestawienie ze sobą daje bardzo dobre efekty – powstają pełnowartościowe kosmetyki, które jakością i efektami działania nie odstają od tych o bardzo długiej i skomplikowanej liście składników.

Wśród kosmetyków mineralnych możesz znaleźć szeroką gamę produktów niezbędnych przy wykonywaniu codziennego makijażu. To m.in. podkłady do twarzy, korektory, róże, pudry, a także cienie do powiek. Wyróżnia je sypka formuła, która jest jednak dość łatwa w aplikacji. Wszystkie te kosmetyki, w bardzo szerokiej gamie kolorów i odmian można znaleźć np. w ofercie polskiej marki Annabelle Minerals.

Czemu kosmetyki mineralne mogą się sprawdzić dla alergików?

Skoro osoby ze skłonnościami do alergii może uczulać wiele rozmaitych czynników, im prostszy skład kosmetyków kolorowych, tym lepiej. W te wymagania wpisują się właśnie kosmetyki mineralne. Najczęściej są to 4, maksimum 5 substancji, a każdy z elementów produktu jest w 100% naturalny.

Warto też wspomnieć, że składniki mineralne zawarte w pudrach, podkładach, korektorach czy cieniach tego typu mogą również wspomagać pielęgnację skóry – jej naturalną regenerację, proces wchłaniania się sebum czy gojenie się skóry po wypryskach. To wszystko sprawia, że mogą się one sprawdzić dobrze u osób podatnych na alergię lub mających skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień.

Jak wybrać odpowiednie mineralne kosmetyki dla siebie?

Warto pamiętać, że gama kosmetyków mineralnych jest bardzo szeroka. Wystarczy spojrzeć na podkłady, wśród których znajdują się zarówno te matujące, jak i kryjące oraz rozświetlające. Dobierając odpowiednią formułę, osoba podatna na alergię powinna podjąć decyzję na podstawie właściwości swojej skóry. Przykładowo:

  • osoby, które mają problem z przetłuszczaniem się skóry, zwłaszcza w strefie T, mogą postawić na produkty o właściwościach matujących,
  • podkłady kryjące to dobry sposób na zatuszowanie wszelkich niedoskonałości – są odpowiednie dla osób, na których twarzy jest wiele zaczerwienień, gojących się wyprysków, przebarwień itp.,
  • podkłady rozświetlające mają najlżejszą i najdelikatniejszą formułę, w związku z tym w najmniejszym stopniu obciążają skórę; są idealne, jeśli potrzebne jest delikatne wyrównanie kolorytu oraz przywrócenie blasku.

Jeśli i ty zmagasz się z alergią, pamiętaj o jeszcze jednej ważnej kwestii: nie testuj wielu kosmetyków mineralnych naraz. Zacznij od jednego i sprawdź reakcję swojego organizmu. Stopniowo dodawaj kolejne nowości, by móc w razie potrzeby szybko zidentyfikować produkt, który cię uczula.

 

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz