Niedziela, 10 grudnia 2023

Jak znaleźć słowa piosenki do piosenki

22 maja 2020

0

Kiedy część piosenki utkwiła ci w głowie i chcesz dopracować tekst całej piosenki, ale nie wiesz gdzie szukać, nie martw się! Znalezienie słów do prawie każdej piosenki w tych dniach to tylko kilka kliknięć. Dzięki szybkiemu wyszukiwaniu online, lub za pomocą aplikacji mobilnej, w mgnieniu oka odnajdziesz słowa do całej piosenki!

1 Wyszukaj tekst piosenki według tytułu piosenki w wyszukiwarce internetowej. Wpisz nazwę utworu, do którego chcesz znaleźć słowa piosenki, a następnie "słowa piosenki". Spowoduje to wyświetlenie wielu różnych stron, na których znajdują się słowa piosenki.

Na przykład, jeśli chcesz znaleźć tekst piosenki Franka Sinatry "My Way Lyrics", wpisz "My Way Lyrics" w wyszukiwarce takiej jak Google, aby wyświetlić strony z tekstem piosenki. Czasami Google będzie nawet wyświetlać teksty w polu nad wynikami wyszukiwania popularnych piosenek.

Niektóre strony z tekstami piosenek, takie jak Genius, są lepsze od innych i mają więcej informacji, takich jak znaczenie tekstu lub informacje o artyście. Sprawdź kilka różnych stron, aby znaleźć 1 lub 2, które Ci się podobają i dodaj je do zakładek. Wiele stron z tekstami piosenek ma wiele reklam, więc dobrym pomysłem jest upewnienie się, że masz zainstalowaną i aktywowaną blokadę reklam w swojej przeglądarce, aby chronić się przed spamem.

Słuchaj utworów z odtwarzaczem muzycznym, który wyświetla teksty piosenek. Wiele popularnych odtwarzaczy muzycznych, takich jak Spotify, pokazuje teksty piosenek w trakcie ich odtwarzania. Upewnij się, że w razie potrzeby włączysz funkcję wyświetlania słów w ustawieniach odtwarzacza muzyki.
Pamiętaj, że funkcja Spotify i inne odtwarzacze muzyczne będą wyświetlać teksty tylko do niektórych utworów.

Zainstaluj dodatek do przeglądarki, który wyświetla teksty piosenek podczas słuchania utworów online. Niektóre przeglądarki internetowe, takie jak Chrome i Firefox, mają rozszerzenia, które wyświetlają teksty piosenek, których słuchasz na stronach wideo, takich jak YouTube. Wyszukaj dodatki do tekstów piosenek dla wybranej przeglądarki i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby je zainstalować i używać.
Dodatek Teksty w serwisie YouTube dla przeglądarki Firefox wyświetla teksty dla serwisów YouTube, Grooveshark i Spotify.

Google Chrome ma rozszerzenie o nazwie Musixmatch, które wyświetla teksty ponad 7 milionów utworów w serwisie YouTube w 32 językach.

Szukaj tekstów piosenek z aplikacją mobilną. Pobierz jedną z wielu aplikacji do tekstów piosenek, które są dostępne dla smartfonów. Szukaj słów piosenek według tytułu utworu za pomocą funkcji wyszukiwania aplikacji.
Niektóre aplikacje tekstowe pozwalają na odtwarzanie muzyki za pomocą aplikacji do wyświetlania tekstów, a inne łączą się z popularnymi aplikacjami odtwarzacza muzyki, aby pokazać teksty.
Upewnij się, że włączyłeś wszystkie niezbędne uprawnienia na swoim smartfonie, aby aplikacja mogła działać poprawnie.

Wprowadź dowolny fragment tekstu, który znasz z wyszukiwarki, strony z tekstami lub aplikacji tekstowej. Przejdź do wyszukiwarki, aplikacji lub strony z tekstami, na przykład Geniusa, i wpisz wszystkie znane Ci teksty, na przykład chór, by wyciągnąć piosenkę, która je zawiera i znaleźć tytuł. Wpisz wszelkie dodatkowe informacje, które znasz na temat utworu podczas wyszukiwania, takie jak wykonawca lub gatunek muzyki.
Na przykład, jeśli pamiętasz część piosenki, która idzie: "I więcej, dużo więcej niż to, zrobiłem to po swojemu", wpisz te teksty w Google i wyciągnie je do piosenki Franka Sinatry My Way.
Możesz spróbować umieścić cudzysłowy wokół tekstu piosenki podczas wyszukiwania w Internecie, aby uzyskać dokładne dopasowanie w wynikach wyszukiwania.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz