Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zabawki edukacyjne na roczek

29 kwietnia 2021

0

Nie mamy wątpliwości - zabawki edukacyjne na roczek to doskonały pomysł na prezent, który przypadnie go gustu zarówno dziecku, jak i jego rodzicom. Producenci proponują coraz ładniej przygotowane pluszaki, które zajmują uwagę maluszków na długie godziny. Co istotne, zabawki interaktywne nie tylko bawią, ale także poprzez tę zabawę uczą, przekazując potrzebne w życiu umiejętności. Rozwijają mowę i motorykę małą, mogą przekazywać wiedzę na temat obcego języka czy wskazywać związki przyczynowo-skutkowe. Ważne jest jednak, by wybierać je rozsądnie, kierując się kilkoma prostymi zasadami.

Zabawki interaktywne to żadna nowość na polskim rynku. Okazuje się jednak, że na przestrzeni ostatnich kilku lat znacząco ewoluowały, a obecne propozycje producentów nie mają już wiele wspólnego z rozwiązaniami, które znaliśmy w dzieciństwie. Dzieci czerpią dzisiaj z nich naprawdę dużo korzyści. Uczą się bowiem istotnych umiejętności w sposób najbardziej naturalny, czyli poprzez codzienną zabawę. Współczesne interaktywne zabawki są nie tylko piękne, ale także bezpieczne i ciekawe. Są doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukasz prezentu na roczek.

zabawki edukacyjne na roczek

Zabawki edukacyjne na roczek - jak wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że wybór właściwej zabawki na roczek to naprawdę poważne wyzwanie. Ważne jest bowiem nie tylko to, by przypadła do gustu samemu obdarowanemu, ale także wspierała jego rozwój i - co najważniejsze - była dla niego bezpieczna. Pamiętaj, że tak małe dziecko wciąż jeszcze poznaje świat wszystkimi zmysłami, wśród których bezapelacyjnie króluje smak. Wybierając zabawki interaktywne, zwróć uwagę, by nie miały żadnych małych elementów, które mogłyby wylądować w buzi dziecka. Sięgnij po te, które są wykonane z atestowanych materiałów i posiadają certyfikat CE.

Gdy przeglądasz zabawki edukacyjne na roczek, koniecznie uwzględnij to, że zarówno możliwości, jak i potrzeby dziecka na tym etapie bardzo szybko się zmieniają. Drugi rok życia jest okresem bardzo intensywnego rozwoju psychofizycznego. Dobrze dobrane zabawki interaktywne powinny więc oferować kilka poziomów trudności i kilka wyzwań, dzięki którym maluszek będzie nimi zainteresowany przez dłuższy czas. Nie ulega więc wątpliwości, że bardzo ważne są oferowane przez nie funkcje.

Jednocześnie nie zapominaj, by podczas zakupów uwzględnić obecne możliwości dziecka. Chociaż bardzo szybko się zmieniają, nie warto inwestować w rozwiązania dla kilkulatków. Okażą się za trudne dla roczniaka, a ten może się zniechęcić i od razu porzucić otrzymane zabawki interaktywne w kąt. Pewnych rzeczy po prostu nie warto przyspieszać, bo prezent na roczek okaże się zupełnie nietrafiony.

Zabawki interaktywne

Ze względu na komfort maluszków i ich opiekunów, wybierając zabawki interaktywne dla dzieci, zawsze weź pod uwagę ich głośność. To dość naturalne, że roczny maluch będzie lubił grające gadżety, jednak przesadna intensywność dźwięków może okazać się dla niego straszna. Co więcej, z pewnością zmęczy całą rodzinę, a rodzice szybko zdecydują się na schowanie podarunku od ciebie. Przygotowując prezent na roczek, uwzględniając przede wszystkim te zabawki interaktywne, które dają możliwość regulacji stopnia głośności lub całkowitego wyłączenia. To wielka przysługa dla całej rodziny.

Warto podkreślić, że ogromne znaczenie mają także kolory. Nie warto kierować się gustem rodziców czy kolorem sypialni maluszka. Znacznie bardziej ważne jest to, by zabawki przyciągały jego uwagę i stymulowały zmysł wzroku. Warto postawić na podstawowe kolory: czerwony, niebieski czy żółty. Nie są przesadnie jaskrawe, więc nie męczą wzroku. Jednocześnie jednak też nie są zbyt stonowane i nie okażą się nudne dla rocznego dziecka.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz