Wtorek, 5 marca 2024

Jaki rower miejski damski wybrać?

4 maja 2022

0

Wybór miejskich rowerów jest naprawdę ogromny. Jest to niemała zaleta, aczkolwiek niezorientowany użytkownik może mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania. Prawda jest jednak taka, że aby wybrać odpowiedni rower damski, nie trzeba być żadnym ekspertem. Jedyne co musisz zrobić, aby postawić na dobry sprzęt, to zastosować się do konkretnych zaleceń, które pozwolą ci zdecydować, jakiego roweru tak naprawdę potrzebujesz. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat!

Do czego będzie ci służył przyszły rower miejski?

Rowery miejskie męskie oraz damskie mogą mieć naprawdę różne zastosowanie. Właśnie dlatego jeszcze przed rozpoczęciem zakupów, należy zwrócić uwagę na to, jakie są twoje potrzeby, oczekiwania, a także możliwości. Dzięki temu znacznie szybciej będziesz w stanie wybrać swój wymarzony rower. Na co zwrócić uwagę, kiedy będziesz oglądał rowery miejskie?

  • Czy będzie ci służył wyłącznie do rekreacyjnych wycieczek, czy też codziennych dojazdów do pracy?
  • Czy zamierzasz wnosić go po schodach lub wstawiać do windy? 
  • Czy twoje trasy będą płaskie, czy zdarzą się także większe podjazdy?
  • Czy planujesz przewozić na swoim rowerze dodatkowe rzeczy?
  • Czy zamierzasz zamontować fotelik dziecięcy?
  • Jak wiele pieniędzy jesteś w stanie przeznaczyć na zakup nowego środka transportu?

Wyżej przedstawione pytania to jedynie wierzchołek góry lodowej aspektów, na które warto zwrócić uwagę w czasie zakupu roweru miejskiego.

Stal czy aluminium jaki materiał ramy wybrać?

Rowery miejskie damskie w sporej większości wypadków produkowane są ze stali lub aluminium. Ten drugi materiał cechuje się przede wszystkim niedużą masą oraz sporą sztywnością. Ramy stalowe to z kolei rozwiązanie, które charakteryzuje się świetną trwałością, a także zdolnością tłumienia drgań, co pozytywnie wpływa na komfort jazdy. W związku z tym w obu przypadkach mamy do czynienia ze swoistego rodzaju kompromisem. To, na co postawisz, jest zatem zależne wyłącznie od ciebie. 

Na jaką wielkość kół warto się zdecydować?

Miejski rower damski to rozwiązanie, w którym najczęściej stosuje się koła o średnicy 26 lub 28 cali. Która propozycja jest lepsza? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa, a dobór odpowiedniego roweru zależny jest także od wysokości. W związku z tym niższe kobiety powinny stawiać na rowery, w których zamontowane zostały koła o średnicy 26 cali. Jeśli jednak cechujesz się średnim, a zwłaszcza wyższym wzrostem, to postaw na rower miejski z kołami 28-calowymi.

Ile powinien ważyć dobry miejski rower?

Waga roweru to dla kobiet niezwykle istotny aspekt, nad którym warto się zastanowić. Najlżejsze rowery miejskie mogą ważyć od 10 do 12 kilogramów. Prawda jest jednak taka, że w rowerach holenderskich nie brakuje różnego rodzaju dodatków, które sprawiają, że waga takiego środka transportu rośnie nawet do 25 kilogramów. Właśnie dlatego w czasie wybierania swojego nowego roweru, musisz znaleźć kompromis pomiędzy niską wagą a wieloma funkcjonalnymi dodatkami.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz