Piątek, 21 czerwca 2024

Jak dbać o skórę zimą? Naturalne kosmetyki, które warto mieć w kosmetyczce o tej porze roku

23 grudnia 2021

0

Pory roku nie decydują jedynie o tym, jakie ubrania nosić, ale i o tym, jakie kosmetyki należy stosować. Warto dopasować swe codzienne rytuały pielęgnacji do aury, jaka panuje na zewnątrz. Zimą jest to szczególnie ważne, ponieważ skóra potrzebuje wtedy jeszcze większej troski. Zobacz więc, jakich naturalnych kosmetyków warto używać zimą. 

Zima to wyjątkowy czas. I to także dla naszej skóry. W związku z tym, że dni są krótkie, a słońce, nawet gdy się pokazuje, to jest raczej słabe, możemy w końcu pozwolić sobie na wykonanie różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. To także dobra pora na stosowanie kosmetyków z wszelkimi kwasami. Prócz tego warto jednak pamiętać, że skóra zimą potrzebuje także szczególnej troski związanej z codzienną pielęgnacją naturalnymi kosmetykami. Jak zadbać więc o swe naturalne piękno? Jakie produkty warto stosować zimą przy pielęgnacji ciała i twarzy?

Ekologiczne kosmetyki ochronne na zimę

Ochrona skóry do tej pory kojarzyła Ci się tylko z latem? Musisz więc wiedzieć, że zimą także jest ona niezbędna. Co więcej, o te porze roku, cerę należy chronić nie tylko przed promieniami UV, ale i przed mrozem. Tym samym, jeśli chodzi o kosmetyki ochronne, musisz uzbroić się w dobry krem z filtrem. Najlepiej, jeśli  będzie on miał także właściwości mocno nawilżające. 

Dlaczego to właściwie tak ważne? Mróz działa na skórę bardzo negatywnie, a skutki tego widać niemal natychmiastowo. Niewłaściwie zabezpieczona skóra będzie szybko się przesuszać i pękać. Mogą powstać na niej nawet niewielkie ranki. Dlatego też właśnie kosmetyki przeznaczone na tę porę roku powinny mieć nieco cięższą konsystencję, a prócz samego nawilżenia, zapewniać także dodatkowe natłuszczenie skóry. To zapewni jej dodatkową ochronę. Oczywiście należy wybierać jedynie sprawdzone kosmetyki ekologiczne, pozbawione substancji zapachowych i sztucznych barwników, które mogłyby zapychać skórę i powodować podrażnienia. 

Kosmetyki naturalne do pielęgnacji twarzy zimą 

Zimą warto postawić przede wszystkim na kremy o bogatej konsystencji i odżywczym składzie. Na ten czas pożegnajmy się z lekkimi, żelowymi formułami. One po prostu nie zapewnią skórze właściwej ochronny, ponieważ wchłaniają się błyskawicznie i nie pozostawiają na cerze dodatkowego zabezpieczenia. Zima to idealny czas na to, by wprowadzić do codziennej pielęgnacji olejki do twarzy. Dobrze dobrane produkty z tej kategorii pozwolą ukoić wszystkie podrażnienia i pozbyć się uczucia suchości. Co najważniejsze, taka naturalna pielęgnacja olejami jest też niesamowicie przyjemna. A każdemu przyda się nieco ukojenia w długie, zimowe wieczory. 

Zimowe otulenie — czyli kosmetyki do ciała

W zimowy czas, na specjalną pielęgnację zasługuje nie tylko skóra twarzy, ale i całego ciała. Ona bowiem także jest wtedy znacznie bardziej narażona na przesuszenie. I to wcale nie jedynie ze względu na niskie temperatury, ale i na przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach, czy też noszenie grubych ubrań, które często nie pozwalają jej oddychać. 

Po jakie naturalne kosmetyki do ciała warto więc sięgnąć zimą? O tej porze roku najlepiej postawić na ''cięższe'' produkty. Idealnym wyborem będą masła oraz oleje do ciała. Poza tym warto też zaopatrzyć się w aromatyczne sole do kąpieli, które są zresztą idealnym sposobem na zimowy self-care. Zimowy must have to oczywiście także solidny krem oraz maska do rąk. Ten pierwszy miej zawsze przy sobie. Maski używaj natomiast 1-2 razy w tygodniu. 

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz