Niedziela, 10 grudnia 2023

iPhone – tego nie wiesz o ikonicznym telefonie

5 października 2018

0

iPhone to dzisiaj, jak wynika z badań i statystyk, najpopularniejszy gadżet na świecie. Generuje aż 86% zysku z globalnej sprzedaży smartfonów. Trudno się dziwić. To doskonałej jakości, designerski sprzęt, o którym wszyscy marzymy. Ale są rzeczy, których o nim nie wiemy. Oto ciekawostki na temat applowskiej żyły złota!

Najnowszy iPhone X to następca kilku aparatów, które złotymi zgłoskami zapisały się w historii technologii. Niezwykle innowacyjne sprzęty firmy Apple od początku istnienia podbijały serca użytkowników na całym świecie.

Szał aplikacji

Pierwszy telefon z jabłuszkiem miał swoją premierę w 2007 roku. W App Store znajdowało się wtedy 500 aplikacji. Dzisiaj, jedenaście lat później, znajdziemy ich tam 2 miliony. Imponujący liczba programów wiąże się bezpośrednio z ogromnym zainteresowaniem, którym urządzenie cieszy się wśród ludzi. Im więcej kupionych telefonów, tym większe potrzeby ich posiadaczy.

Dzisiaj, co minutę, z App Store pobieranych jest 50 tysięcy programów, których zakres działania jest niemożliwie szeroki. Od apek treningowych, przez kulinarne, zdrowotne, edukacyjne, aż do tych przeznaczonych do randkowania czy zamawiania jedzenia. Nie ma właściwiej takiej potrzeby, której nie mógłby zrealizować iPhone X.

Apple zbliża

To urządzenie z jabłuszkiem w ciągu jedenastu lat sprzedało się ponad 1,3 miliarda razy. Statystycznie co piąty człowiek na ziemi ma dzisiaj iPhone’a. Liczby przytłaczają i, jednocześnie, uświadamiają nam, jak wielką popularnością cieszy się firma.

A do czego najczęściej używamy gadżetu? Do robienia zdjęć, dzwonienia, czytania i, przede wszystkim, pisania! W ciągu jednej tylko minuty za pośrednictwem iMessage przesyłanych jest ponad 30 milionów wiadomości.

Wszystko to za sprawą dedykowanego dla Apple systemu, który pozwala – za pośrednictwem internetu – komunikować się posiadaczom tego sprzętu bez zbędnych wydatków na wiadomości SMS.

Hit rynkowy

Wszystko to sprawia, że iPhone jest dzisiaj najpopularniejszym, najbardziej uwielbianym przez użytkowników smartfonem na świecie. Ponad 80 procent posiadaczy telefonu deklaruje, że ich kolejnym sprzętem również będzie ten od Apple.

Nic dziwnego, że firma z USA, według szacunków, wydała na stworzenie pierwszego modelu ponad 150 milionów dolarów. To pieniądze mądrze spożytkowane. Dziś urządzenie przynosi tak ogromne zyski, że te pierwsze nakłady naprawdę niewiele znaczą.

iPhone X – najnowszy model smartfona amerykańskiej korporacji – jest w sprzedaży od 2017 roku. Od razu po premierze zyskał sporą grupę oddanych fanów. Mówi się o nim jako najbardziej innowacyjnym, najpiękniejszym telefonie na rynku.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz