Czwartek, 18 lipca 2024

Czas na zmiany! Poznaj niezbędne naprawy w Twoim rowerze i ciesz się bezpieczną jazdą

23 kwietnia 2020

0

Jazda na rowerze jest przyjemnością, ale i ciekawym hobby, dzięki któremu łatwo możemy utrzymać smukłą sylwetkę. Dlatego warto jeździć na rowerze, ale jednocześnie polecamy Wam zmianę środka transportu jakim jest samochód właśnie na jednoślad. Ale nie można zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego też czas najwyższy na zmiany. W dzisiejszym poradniku przedstawimy niezbędne naprawy, na które warto, a nawet trzeba się zdecydować.

Bo najważniejsze są hamulce

Czy wyobrażacie sobie jazdę samochodem z niesprawnymi hamulcami? Oczywiście, że nie, dlaczego więc nie sprawdzacie regularnie hamulców w swoim rowerze, wszak to one w największej mierze odpowiadają właśnie za bezpieczeństwo. A więc należy je kontrolować. Jeżeli więc zauważycie, że zacinają się i nie reagują szybko to znaczy, że coś jest nie tak. W takim przypadku jak najszybciej powinniście oddać rower do serwisu, gdyż na bezpieczeństwie absolutnie nie można oszczędzać. Możecie także zdecydować się na samodzielną ich wymianę, pod warunkiem, że macie o tym pojęcie.

Dla wygody, dla równowagi

Czasami nie do końca przykłada się uwagę do środka transportu jakim jest rower, a to złe podejście. Dlatego też co rok, przed sezonem wiosennym należy poddać go przeglądowi. Jeżeli jeździcie rowerem nawet zimą, to taki przegląd należy robić częściej, przynajmniej 2 razy do roku oraz w sytuacji, gdy zauważycie jakieś niepokojące symptomy. Jednym z elementów, który często się pomija, a jednak ma bardzo duże znaczenia jest kierownica rowerowa. A więc pamiętajcie, że jeżeli Wasza ma już swoje lata, to czas najwyższy pomyśleć o jej wymianie. Wszak kierownica rowerowa odpowiada zarówno za wygodą, ale także za równowagę. Co ciekawe, ta część jest naprawdę tania, a mimo to wiele osób nie decyduje się na jej wymianę. My sądzimy jednak, że jest to bardzo ważny element wyposażenia, którego nie można pomijać.

Opony i ogumienie – czas na zmianę

Bądźmy szczerzy, mało kto z nas lubi wydawać pieniądze, jeżeli uważa, że nie jest to zupełnie potrzebne. Dlatego też często dochodzi do sytuacji, że jazda na rowerze nie sprawia nam już takiej przyjemności, ale zamiast szukać przyczyny takiego stanu rzeczy wolimy przemęczyć się, sądząc, że rower sam się naprawi. Otóż jak wiadomo nic samo się nie naprawia, a usterki będą się jeszcze pogłębiać. Czy domyślacie się, z jakiego powodu jazda na rowerze może już nie być taką przyjemnością? Jeżeli nie, to już wyjaśniamy, otóż za ten stan rzeczy często odpowiadają opony rowerowe, które są bardzo ciężkie i zdarte. Dlatego też na ich wymianę powinno się bezwzględnie zdecydować. Tutaj mamy dla Was radę. Pamiętajcie, żeby wybierać te wysokiej jakości, które są zdecydowanie lżejsze, ale także zapewniają lepszą przyczepność, zatem nie będziecie też odczuwać drgań. Znaczenia ma także rozmiar samego koła. Im większy, tym rowerem można szybciej jechać, z kolei mniejsze opony zapewniają lepszą możliwość manewrowania. Zwróćcie jeszcze uwagę na ogumienie i również w tym przypadku zachęcamy Was do jego wymiany.

Siodełko – niepozorne, a jednak istotne

Osoby, które uwielbiają długą jazdę na rowerze powinni zainwestować jeszcze w siodełko. Pamiętajcie żeby było ono wyprofilowane i jednocześnie nie za duże, gdyż wtedy wygoda jazdy znacząco na tym cierpi, dodatkowo ważna jest waga, która powinna być jak najniższa. Możecie wybrać model wykonany z otwartej struktury komórkowej pianki. Dzięki temu jest jeszcze bardziej elastyczny, ale i pozwala skórze oddychać, co jest ważne szczególnie latam. Warto też zwrócić uwagę, czy siodełko zapewnia ochronę przed otarciami, która jest niezbędna, jeżeli często i długo się jeździ na rowerze. Możecie również wybrać siodełka wykonane ze skóry naturalnej, które utrzymane są w stylistyce vintage.

Na samym końcu przypominamy, aby regularnie czyścić rower i jeżeli to możliwe trzymać w suchym pomieszczeniu. Jeżeli Wasz jednoślad jest już zniszczony, to zawsze możecie okleić go okleiną rowerową czy też różnymi naklejkami. Pamiętajcie jeszcze, że bezpieczeństwo jest na wagę złota, dlatego też zawsze jeździjcie w kasku i ochraniaczach.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz