Niedziela, 26 maja 2024

Z czego warto kręcić skręty?

15 lipca 2020

0

​Palenie to dla wielu z nas istotny element naszej codzienności. Niezależnie od tego jak często i jakie substancje lubimy palić – ich spożywanie staje się dla nas chwilą doznawania przyjemności, do której często wracamy w ciągu dnia. Oprócz kupowania „papierosów gotowych”, na popularności zyskuje także tytoń przeznaczony do ich samodzielnego skręcania. Korzystając z niego, musimy również sięgnąć po specjalne bibułki, zwane także bletkami. Służą one do „rolowania” papierosa, czyli nadawania mu właściwego kształtu i rozmiaru. Zapraszamy do lektury, w trakcie której podpowiemy – jak wybrać idealną bibułkę, by spełniła nasze „oczekiwania palacza” oraz jakie dostępne rodzaje możemy znaleźć.

Bibułka bibułce nierówna

Skręcanie papierosów to nie lada sztuka. Każdy, kto miał okazję dokonać tego dzieła, zdaje sobie sprawę, że wymaga ono odpowiedniego treningu oraz przygotowania manualnego. Co prawda, doświadczony palacz może skręcać papierosy „po ciemku, jedną ręką”, jednak początkujący potrafią spędzić wiele czasu, próbując nauczyć się jak tego dokonać.

Oczywiście, do skręcania potrzebny jest nie tylko sam wkład – tytoń lub odpowiedni susz – ale także „opakowanie”, którym zazwyczaj jest bibułka. Do wyboru mamy kilka podstawowych typów bibułek, które nadają się do palenia różnych rodzajów suszu i gatunków tytoniu.

Najbardziej klasycznym i chętnie stosowanym rozwiązaniem jest stosowanie białych, papierowych bibułek. Są tworzone z wyjątkowo cienkich warstw papieru (w zależności od konkretnej marki, możemy spotkać się z różną gramaturą), o różnej długości i szerokości. Szczególnie istotnym parametrem jest właśnie ich długość – znajdziemy bowiem bibułki dłuższe, jak i krótsze, dedykowane do palenia różnych rodzajów suszu.

Bibułki brązowe to kolejny ich rodzaj. Podobnie jak w przypadku bibułek białych, są wykonane z cienkich warstw papieru, tworzonych z miazgi drzewnej, konopi. Dzięki temu bibułki uzyskują naturalną, ciemną barwę. Zaletą bibułek brązowych względem ich białych odpowiedników jest fakt, że palą się wolniej, a przez to – pozwalają dłużej cieszyć się aromatem spożywanego przez nas suszu lub tytoniu.

Cones i bibułki smakowe

Alternatywą względem bibułek są przede wszystkim: gotowe conesy (bibułki uformowane do postaci stożków, gotowych do wypełnienia tytoniem lub suszem) oraz bibułki smakowe.

Conesy przeznaczone są dla tych osób, które nie lubią lub nie potrafią samodzielnie skręcać papierosów. Wówczas, można sięgnąć po gotowe „foremki”, których nie musimy samemu przygotowywać ani sklejać. Mają one kształt podłużnych stożków, w które wsypujemy wybrany przez nas susz, a następnie delikatnie ugniatamy lub ubijamy.

Bibułki smakowe to natomiast rozwiązanie przeznaczone dla tych, którzy pomimo wyraźnych skłonności w kierunku palenia, nie przepadają za samym posmakiem tytoniu lub suszu. Wówczas, korzystnym rozwiązaniem może być sięgnięcie po bibułki smakowe. Najczęściej, są one nasączone aromatami owocowymi, które odczuwamy zarówno zmysłem węchu, jak i smaku.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz