Czwartek, 2 stycznia 2025
Decydując się na założenie swojego własnego, małego biznesu, nietrudno jest wyobrazić sobie problemy, które mogą się pojawić, a także wydatki, które będą niezbędne na jego zainicjowanie. Wśród nich może znaleźć się na przykład nowy laptop. Zastanówmy się, dlaczego w takim przypadku warto zdecydować się na kupno komputera poleasingowego.
Jaki może być laptop poleasingowy?
Leasing komputerów stacjonarnych i laptopów jest częstą praktyką, spotykaną przede wszystkim w dużych przedsiębiorstwach. Jest to dla nich atrakcyjna możliwość korzystania z nowoczesnego sprzętu w ciekawej formie kredytowania. Kiedy czas kredytowania mija, na przykład po dwóch latach, komputery często trafiają do wtórnej sprzedaży, a przedsiębiorstwa wybierają dla siebie nowsze.
Jednak dwuletni, wykorzystywany jedynie do celów biurowych laptop, z pewnością nie jest sprzętem starym ani mocno wyeksploatowanym. Jego podzespoły wciąż są nowe i mogą bez najmniejszych przeszkód wypełnić kolejne zadania.
Wybierając laptop poleasingowy, należy zwrócić uwagę na takie same parametry jak w przypadku kupna komputera na rynku pierwotnym. Powinny być odpowiednio dostosowane do tego, co będzie wykonywane na laptopie w najbliższym czasie i w nieco dalszej przyszłości.
Ze swojej strony możemy polecić wybór laptopów, w których zamontowany został procesor Intel Core i5 lub i7, przynajmniej trzeciej lub nowszej generacji. Są to komputery z najnowszym interfejsem SATA III, w tym pozwalające na używanie szybkich portów USB 3.0. Warto przy tym zwrócić uwagę także na liczbę fizycznych rdzeni oraz taktowanie procesora. Taktowanie sięgające 2,7-3,6 GHz oraz minimum 4 rdzenie to optymalne rozwiązanie praktycznie do wszystkich zadań w firmie.
Oprócz pamięci, istotnym parametrem jest pamięć operacyjna, która nie powinna być mniejsza niż 8 GB RAM. Dzięki temu moc obliczeniowa laptopa będzie odpowiednia do nawet skomplikowanego przetwarzania informacji czy operacjach na bazach danych. Warto zainwestować w laptop z możliwością jej późniejszego rozbudowania. Do celów biurowych bardzo dobrze sprawdzi się szybki dysk SSD o minimalnej pojemności 256 GB.
Decydując się na zakup laptopa do nowego przedsiębiorstwa, warto zwrócić także uwagę na taki szczegół jak matowa, duża matryca. Dzięki niej słońce nie będzie się odbijać od ekranu, a w efekcie nawet praca w podróży będzie przyjemna. Co więcej, duży ekran z wysoką rozdzielczością i szeroka gama kolorów gwarantują dobry odbiór wizualny szczegółowych obrazów.
Dodatkowymi atutami notebooków poleasingowych mogą być zabezpieczenia biometryczne, takie jak czytnik linii papilarnych czy rozpoznawanie twarzy. Sprawdzą się doskonale w nowej firmie, chroniąc dane przed niepowołanym dostępem.
Na szczęście w ofercie sklepu Cebit.pl nie brakuje różnorodnych używanych komputerów, charakteryzujących się parametrami odpowiednimi zarówno do podstawowych prac biurowych, jak i do bardzo zaawansowanych zadań, związanych na przykład z grafiką. Każdy, kto tylko potrzebuje odpowiedniego sprzętu dla siebie, na pewno zdoła wybrać jeden z nich.
Dlaczego na początku prowadzenia firmy warto zainteresować się właśnie takim laptopem?
Rozkręcanie własnego biznesu, podobnie jak każda zmiana w życiu, pociąga za sobą pewne wydatki. Nawet najmniejsze przedsiębiorstwo wymaga pewnych nakładów, a także oszczędności na niespodziewane przypadki.
W celu zmniejszenia wydatków warto rozejrzeć się za tańszymi odpowiednikami niektórych sprzętów czy usług. Laptop poleasingowy znajduje się właśnie wśród nich, gdyż w porównaniu do komputerów osobistych z rynku pierwotnego odznacza się znacznie niższą ceną. Jest to cecha pożądana zwłaszcza wtedy, kiedy wszystkie początkowe inwestycje pochodzą z prywatnej kieszeni.
Laptop poleasingowy, mając niższą cenę, może posłużyć tak samo dobrze jak zupełnie nowy. W ciągu kilku lat jego pracy przedsiębiorstwo bez wątpienia się „rozkręci”, dzięki czemu kupno nowego sprzętu będzie znacznie łatwiejsze - czy to za gotówkę, czy też w formie wspomnianego już leasingu, tym razem obejmującego zupełnie nowy model komputera przenośnego.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)