Wtorek, 3 października 2023

Inteligentne sterowanie oświetleniem w domu z Ledix

19 września 2019

0

Światło, które włącza się dokładnie wtedy, gdy jest potrzebne. Kolorystyka oświetlenia dopasowana do potrzeb. Zasilanie ogniwami fotowoltanicznymi. To i jeszcze więcej oferuje system oświetlenia LEDIX.

Dom inteligentny a oświetlenie

Dom inteligentny nie zrobi wszystkiego za swojego właściciela, ale może znacznie ułatwić mu życie, przy okazji oszczędzając nieco gotówki. Inteligentne oświetlenie w domu można zaprojektować w taki sposób, by nie myśleć o konieczności pamiętania o wyłączaniu światła np. na klatce schodowej, w piwnicy czy na korytarzu. To wszystko może dziać się samo. Wystarczą czujniki ruchu, które aktywują oświetlenie w momencie wykrycia obecności człowieka w określonej przestrzeni i dezaktywują, gdy pomieszczenie przez dłuższy czas jest puste. Jeśli dodać do tego system oświetlenia LEDIX zbudowany w oparciu o świetlówki Led, nietrudno zauważyć wymiernie korzyści finansowe.

Oświetlenie LEDIX – funkcje, które zachwycają

Użytkownicy systemów sterowania inteligentnymi domami to ludzie niestroniący od współczesnych technologii, chętnie adaptujący różne nowinki techniczne. To z myślą o nich powstał system oświetlenia LEDIX. Już samo włączanie i wyłączanie oświetlenia za pomocą pilota może się podobać, ale to zaledwie zalążek możliwości systemu. Dużo ciekawsza jest możliwość sterowania natężeniem oświetlenia i zmieniana jego koloru. W zależności od potrzeb można oświetlić salon białym światłem przydatnym w pracy lub stworzyć przytulny pomarańczowy półmrok jako tło do romantycznej kolacji. Dzieciom na pewno spodoba się możliwość oświetlenia pokoju na zielono lub fioletowo. Przy tym wszystkim nie można nie zauważyć, że różnokolorowe oświetlenie emitowane jest za każdym razem z tych samych żarówek. To stosunkowo nowe, ale coraz chętniej wykorzystywane rozwiązanie na rynku. Przy tym wszystkim zmianą kolorystyki i jej natężenia można oczywiście sterować za pomocą pilota.

Oświetlenie LEDIX do domu i ogrodu

Systemy oświetlenia LEDIX można montować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. W każdym przypadku sterowanie odbywa się drogą radiową za pomocą pilota. Warto też zauważyć, że system LEDIX możne wykorzystywać zasilanie energią słoneczną, co wyklucza konieczność montażu okablowania w miejscach, w których byłoby to niemożliwe – na zewnątrz budynków i w ogrodzie. Przy oświetleniu zewnętrznym wykorzystuje się między innymi czujniki zmierzchowe, które sterują włączaniem światła po zmroku.

Przeczytaj także: Inteligentne oświetlenie LED – komfort w niskiej cenie

Artykuł zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz