Czwartek, 18 lipca 2024

Przeszczep włosów – nadzieja dla każdego

18 grudnia 2017

0

Włosy to wielki atrybut kobiecej urody, dlatego ich utrata jest szczególnie przykra dla pań. Łysienie, poza kwestią estetyczną, jest powodem zmartwień, źródłem złego samopoczucia psychicznego i niskiej samooceny. Idealnym rozwiązaniem może okazać się w tym przypadku medycyna estetyczna.

Transplantacja włosów

Przeszczep włosów polega na pobraniu zdrowych cebulek włosowych pacjenta i umieszczeniu ich w miejscach łysienia. Przed zabiegiem konieczna jest oczywiście konsultacja lekarska. Przeprowadza się także szczegółowy wywiad medyczny. Podczas niego należy opisać przebyte choroby i aktualne schorzenia, trzeba podać także, jakie leki się zażywa. Lekarz dokonuje oceny i kwalifikuje do zabiegu, zlecając również szereg badań specjalistycznych.

Różne metody

Transplantacja włosów to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, przeprowadzany na całym świecie już od wielu lat. Obecnie lekarze stosują takie metody jak np.: FUE, FUT, S.A.F.E.R i BHT. Specjaliści starają się zawsze wybrać sposób najlepszy dla danego pacjenta. Więcej o nowoczesnych technikach uzupełniania włosów dla kobiet przeczytać można tutaj.

Innowacyjna metoda BHT

Często zdarza się, że osoby całkowicie pozbawione włosów na głowie mają nadmiernie owłosione inne części ciała – lekarze wpadli więc na pomysł, by wykorzystać tę sytuację. Metoda BHT (Body Hair Transplant) to nowoczesny sposób transplantacji, wykorzystujący włosy z innych partii ciała, niż głowa. Pobiera się je z brody, klatki piersiowej oraz spod pach.

Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Włosy do przeszczepu powinny mieć długość 2-3 mm. Pobiera się je za pomocą specjalnych igieł transplantacyjnych w sposób jak najmniej inwazyjny. Skóra jest więc minimalnie uszkodzona, a powstałe blizny są prawie niewidoczne. Następnie specjalista robi specjalne otworki w skórze i przeszczepia w nie pobrane wcześniej włosy. Po założeniu opatrunków pacjent może wrócić do domu.

 

Potrzebujesz przeszczepu włosów? Szukasz cenionego specjalisty? Sprawdź przeszczep włosów w tourmedica.pl, a nie zawiedziesz się.

 

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz