Poniedziałek, 2 października 2023

iPhone - najczęściej występujące usterki

27 maja 2022

0

​Smartfony od marki Apple są bardzo dobrymi urządzeniami, które znane są z nowoczesnych rozwiązań pod względem technologii, doskonałych aparatów, jak również świetnych elementów. Niemniej jednak pomimo wielu zalet nie mogą być niezniszczalne i podlegają także różnym awariom. Wśród najczęściej wymienianych usterek w przypadku telefonu marki iPhone, wymienia się zużycie baterii, pękniętą szybkę, czy też zalanie sprzętu. Wszystkie te usterki da się jednak usunąć, o ile skorzysta się z pomocy profesjonalnego serwisu zajmującego się takimi telefonami.

Na każdą baterię przyjdzie czas

Zużyta bateria w iPhonie, to nierzadki problem. Tak naprawdę występuje wcześniej czy później we wszystkich telefonach. Starzenie się tego elementu jest nieodwracalnym, chemicznym procesem, który wpisany jest w cykl życie każdego z ogniw. To niestety również powód, dla którego baterie iPhonów objęte są przez ich producenta krótszym okresem gwarancji względem reszty komponentów. Według Apple wymiana baterii powinna być wykonywana co ok. 500 cykli pełnego ładowania. W czasie użytkowania codziennego, nikt przecież ich nie liczy, więc dla ułatwienia możemy przeliczyć to na spadek pojemności baterii do ok. 80 procent z pierwotnej wartości.

Pęknięta szybka 

Następną często spotykaną usterką będzie pęknięcie szybki w iPhonie - czyli efekt bardzo twardego lądowania. Taka naprawa dla doświadczonego serwisanta, nie będzie niczym trudnym, niemniej jednak dla laików stanowi spore wyzwanie. Dlatego też najlepiej, jeśli wymiana szybki zostanie przeprowadzona w profesjonalnym serwisie. Zmiana tej części na nową to głównie zapobieganie poważniejszym problemom, jak chociażby uszkodzeniu ekranu. Dobrze przeprowadzona usługa, nie będzie miała wpływu na jakość wyświetlania się obrazu, zaś ingerowanie w konstrukcję urządzenia pozostaje zupełnie niedostrzegalne.

Zalanie telefonu

Zalany przez nas iPhone to najgorszy z typów uszkodzenia, który wymagać będzie natychmiastowego zareagowania od użytkownika telefonu. Kontakt z płynem, prowadzić może do zniszczeń różnych podzespołów równocześnie, w tym także głównej płyty tego urządzenia. W takim przypadku, konieczne jest przede wszystkim odcięcie sprzętu od źródła jego zasilania. Później należy odwiedzić profesjonalny serwis iPhone Poznań, który zajmuje się między innymi takimi usterkami. Szybkie zawiezienie sprzętu do wyspecjalizowanego serwisu, pozwoli na postawienie dokładnej diagnozy oraz na realną ocenę szansy na całkowitą naprawę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz