Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Top 3 pomysły na prezenty urodzinowe dla rocznego dziecka

29 kwietnia 2022

0

​Roczne dziecko ma już mnóstwo energii, którą musi spożytkować. Zwykle potrafi już chodzić albo zaczyna stawiać pierwsze kroki i jego ruchy są jeszcze dość nieskoordynowane. Warto wiedzieć, że to jeszcze nie pora na zakup trzykołowego rowerka, bo to zdecydowanie za wcześnie. Dlatego dziś, abyście nie popełnili naszych błędów, podpowiemy Wam top 3 pomysły na prezenty urodzinowe dla rocznego dziecka. Co możecie wybrać?

Top 1: Rowerek biegowy lub jeździk dla dziecka

Nasza pierwsza propozycja to rowerek. Zaraz, zaraz – powiecie – przecież przed chwilą była mowa o tym, że to za wcześnie. Owszem na klasyczny czy trzykołowy rowerek to za wcześnie, natomiast na rowerek biegowy to już w sam raz. Oczywiście dziecko musi już dobrze chodzić by bawiło się na rowerku biegowym, który posłuży mu naawet do wieku 3-4 lat. Dlatego dla mniej mobilnych dzieci polecamy jeździki. Dzieci mogą odpychać się nóżkami, a więc ćwiczą już koordynację ruchową, a jednocześnie stabilnie siedzą. Do dyspozycji mają też kierownicę, którą mogą sterować kółkami pojazdu, a także klakson z tradycyjnym dźwiękiem, ale i różnymi tradycyjnymi melodyjkami, który można aktywować, ale i zdezaktywować, gdy będzie już uciążliwy. Jeździk może być niezwykle atrakcyjny może mieć formę samochodziku z włączanymi światłami, kierownicą i klaksonem, ale jest coś również dla małych pasjonatów placów budowy czy nawet miłośników śmieciarek. Zatem można wybrać koparkę, która notabene nada się również do piasku i posiada mobilny zgarniacz, czyli łyżka do koparki na ramieniu, która rzeczywiście działa.

Top 2: Sorter czyli zabawa w dopasowywanie kształtów

Nasza kolejna propozycja to sorter, czyli edukacyjne wiaderko z klockami dla dzieci. Ta tradycyjna zabawka, którą oferuje sklep dla dzieci, sprawdza się zarówno dla roczniaka, jak i nieco starszego dziecka. Można dopasowywać kształty liter, ale i figur geometrycznych czy liczb. Sorter daje sporo możliwości zabawy i nauki. Dziecko później może rozpoznawać z nim właśnie figury i ich nazwy czy kolory, a nieco starsze dziecko także liczby i litery. Sorter wpisuje się w naukę poprzez zabawę. Uczy analizowania kształtów, spostrzegawczości i koordynacji ruchowej. Sorter można zabrać ze sobą wszędzie, gdy jest zamknięty w praktycznym wiaderku. Takie wiaderko sprawdzi się także podczas zabawy w piaskownicy, zatem może mieć wszechstronne zastosowanie.

Top 3: Basen z kulkami

Jaka zabawka pozwoli rozwinąć się roczniakowi, a jednocześnie nie jest dla niego zbyt trudna? Na pewno uniwersalnym wyborem jest basen z kulkami. Dziecko może w nim leżeć, nurkować, skakać do niego, uczyć się rzucania i chwytania, wyrzucając i łapiąc piłeczki. Owe piłeczki mogą również służyć jako forma masażu. Stymulują układ krążenia, a także układ nerwowy. Pomagają rozwijać zdolności manualne. Basen z kulkami ma tę zaletę, że jest atrakcyjny dla dziecka przez kilka lat. Nie tylko wtedy, gdy ma roczek, ale znacznie dłużej, nawet do 4-5 roku życia. Chętnie zakopuje w nim swoje zabawki, a później bawi się w detektywa i ich poszukiwanie.

A może pierwsze klocki, układanki albo namiot tipi?

Właśnie poznaliście nasze top 3 pomysły. Gwarantujemy, że żaden z tych prezentów nie będzie niewypałem. Jednak oczywiście wybierając się na urodziny do dziecka musicie sprawdzić, czy rodzice nie zakupili już maluchowi podobnego. Akurat nie ma problemu z powtórkami, jeśli chodzi o wspomniane sortery. W sklepie dla dzieci znajdziecie także klocki sensoryczne, układanki oraz namiot tipi. Klocki rozwijają wyobraźnię przestrzenną i dziecko buduje swoje pierwsze konstrukcje, takie jak choćby wieże, choć na tym etapie jeszcze pomagają mu opiekunowie. Układanki z dopasowywaniem kształtów zwierzątek, czy proste puzzle składające się z kilku elementów też świetnie się sprawdzają. Namiot tipi to już z kolei miejsce, gdzie dziecko może odpocząć i zrelaksować się, a nawet zdrzemnąć. W końcu może być wyposażony w miękkie poduszki. Jednak przede wszystkim nie służy na drzemki, a do kreatywnych zabaw. Dziecko może bawić się w Indian, ale również tworzyć w tipi swoją bazę w ramach innych zabaw.

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz