Poniedziałek, 2 października 2023

Kompendium wiedzy o serwerach VPN

27 kwietnia 2020

2

VPN (wirtualne sieci prywatne) mają wiele różnych funkcji i korzyści, w tym zachowanie prywatności podczas przeglądania stron, ukrycie lokalizacji geo, ominięcie zablokowanych stron internetowych i dostęp do usług transmisji strumieniowej online.

Na rynku są setki VPN-ów, a każdy z nich twierdzi, że oferuje najlepsze usługi. Przeprowadziłem więc ręczne testy kilku VPN pod kątem szybkości, ceny, funkcji, obsługi klienta, jak również, oczywiście, prywatności i bezpieczeństwa. Zebrałem stosy danych, aby stworzyć recenzje oparte na faktach.

Jurysdykcja i prywatność

Jurysdykcja ma wpływ na sposób, w jaki usługa VPN podchodzi do kwestii prywatności. Najlepsze usługi VPN są zlokalizowane w krajach, które nie są związane z masowym nadzorem. Przepisy dotyczące danych osobowych również faworyzują VPN, które znajdują się w tych krajach. Te VPN mają również zasady nie prowadzenia blogów.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Szyfrowania określają, jak silnie usługa VPN wdraża swoje zabezpieczenia. Im silniejsze jest szyfrowanie, tym lepsza jest wydajność sieci VPN - o ile jest ona zrównoważona. Im silniejsze szyfrowanie, tym większa szybkość połączenia VPN. Elitarne sieci VPN oferują doskonałe zabezpieczenia, które nie wpływają na wydajność.

Szybkość

Ta ważna metryka określa jak szybkie jest połączenie VPN. Domyślnie sieć VPN powinna spowolnić normalne połączenie internetowe o niewielki procent z powodu kosztów szyfrowania. Test prędkości jest używany do pomiaru prędkości pobierania, szybkości wysyłania, opóźnienia i rozstrojenia połączenia VPN. Usługi go-to VPN mają niezmiennie wysokie wyniki testów prędkości.

Jakość obsługi klienta

Niezawodna usługa VPN oferuje klientom pomoc na wiele sposobów. Obejmuje ona obsługę klienta, całodobowy czat na żywo, system zgłoszeń i interfejs e-mail.

Ochrona VPN: Czy mogę ukryć swój adres IP?

Sieć VPN szyfruje i chroni Twoje połączenie internetowe. To, co robisz w Internecie, jest otwarte dla ciekawskich, ale możesz chronić i ukrywać swój adres IP i dane za pomocą VPN. VPN zabezpiecza dane pomiędzy użytkownikiem a jego firmą lub można uzyskać anonimowość i ochronę danych osobowych.

Istnieje wiele VPN do wyboru; a jakość rośnie. Proces wyboru sieci VPN rozpoczyna się od realistycznej oceny Twoich potrzeb: jeśli - na przykład - korzystasz tylko z produktów Apple, musisz znaleźć najlepszą sieć VPN dla komputerów Mac i produktów Apple.

VPN jako stosunkowo bezpieczny sposób na tunelowanie połączenia

Korzyści z połączeń VPN

Nie wszyscy mają takie same priorytety, albo korzystają z internetu w taki sam sposób. Jeśli chcesz poprawić anonimowość online, dostawcy VPN dają Ci możliwość dyskretnego dostępu do Internetu poprzez usługę "tunelu". Ten rodzaj dostępu maskuje Twoją komunikację i wyświetla adres IP VPN podczas łączenia się ze stroną internetową, a nie swój własny.

Oznacza to, że Twój prywatny domowy adres IP jest ukryty podczas przeglądania różnych stron internetowych. Korzystanie z usługi VPN prawdopodobnie wpłynie również na szybkość Twojego komputera. Jeśli szukasz szybkiej sieci VPN, upewnij się, że zachowuje ona również Twoją prywatność poprzez szyfrowanie danych pomiędzy Twoim komputerem a serwerem docelowym. Korzystając z VPN, można poprawić ochronę danych i pozostać anonimowym w Internecie - wszystko podczas strumieniowego lub przeglądania z maksymalną prędkością.

Inne korzyści płynące z VPN to:

Szybkie przesyłanie strumieniowe i pobieranie/rentowanie
Dostęp do treści z ograniczeniami geograficznymi
Anonimowe surfowanie w sieci
Objazdowe bloki VPN
Cena ma znaczenie - Ale tylko do punktu
Bezpłatne VPN mogą wydawać się atrakcyjne na papierze, ale często oferują usługę podparcia i mogą mieć istotne problemy z prywatnością. Zawsze należy pamiętać, że bezpłatne usługi są bezpłatne z jakiegoś powodu. Najlepsze VPN oferują równowagę pomiędzy jakością i ceną, a niektóre z nich mogą być naprawdę tanie.

Szybkość i niezawodność

Sieć VPN zapewnia bezpieczeństwo w Internecie poprzez przekierowywanie ruchu przez szyfrowany serwer. Jeśli ten proces jest dobrze przeprowadzony, wpływ na Twoje połączenie powinien być niezauważalny. Z drugiej strony, jeśli VPN jest słabej jakości, może to doprowadzić do ograniczenia prędkości twojego Internetu.

Jeśli szukasz najlepszego VPN do transmisji strumieniowej, zwróć uwagę na usługi z 99,9% uptime i bez ograniczeń prędkości lub przepustowości. Gwarantuje to płynne korzystanie z Internetu - niezależnie od tego, jak duże jest jego wykorzystanie.

Jak połączenia VPN przynoszą korzyści Twojej firmie

Firmy duże i małe również korzystają z tworzenia połączeń VPN. VPN pozwala pracownikom pracującym w domu na połączenie się z siecią prywatną przez Internet przy jednoczesnym zachowaniu ochrony ich adresów IP. Usługa VPN zapewnia ochronę firmy i pracownika. Oprogramowanie jest zazwyczaj instalowane na komputerze pracownika, a pracownik korzysta z usługi do wykonywania codziennych zadań, tak jakby był zalogowany lokalnie.

Jeśli potrzebujesz więcej pomocy przy wyborze, przeczytaj jedną z naszych recenzji VPN i znajdź najlepszego dostawcę VPN dla swoich potrzeb.

Rodzaj i poziom bezpieczeństwa używany przez VPN powinien być również priorytetem. Dzięki temu wybraliśmy sieci VPN z szyfrowaniem wojskowym, znacznym zakresem protokołów - w tym OpenVPN, L2TP, IKEv2, PPTP i inne zabezpieczenia przed wyciekiem DNS, a także Kill Switch.

Przeprowadziliśmy również kilka testów prędkości połączeń każdego z VPN. W ramach tych testów sprawdziliśmy również liczbę serwerów i lokalizacji, które oferuje każda VPN. W szczególności, zazwyczaj używamy narzędzia online SpeedTest do wykonywania różnych przebiegów połączeń. Mówiąc dokładniej, nasza procedura przeprowadzania tych testów prędkości jest następująca:

Test podstawowy: Tutaj przeprowadzamy test szybkości naszego internetu bez połączenia VPN. Nasz drugi test jest wykonywany po połączeniu się z pobliską lokalizacją serwera. W trzecim teście łączymy się z odległymi serwerami.

Opcjonalnie: W zależności od rodzaju oferowanych serwerów można przeprowadzić testy prędkości, w tym serwery Tor over VPN, serwery torrent/P2P, serwery strumieniowe, serwery wirtualne, serwery MultiHop/DoubleVPN i inne.

Następnie przeanalizowaliśmy i przeanalizowaliśmy różne plany abonamentowe i ich ceny. Większość VPN oferuje plany abonamentowe, które oferują te same funkcje, ale różnią się pod względem cyklu rozliczeniowego.

Ponadto, niektóre VPN są wystarczająco hojne, aby dać znaczną gwarancję zwrotu pieniędzy, która jest bezproblemowa, a jeszcze mniejsza liczba oferuje bezpłatny okres próbny.

Łatwość obsługi każdego VPN jest kluczowa. Przetestowaliśmy każdą sieć VPN, aby sprawdzić jej wydajność, niezawodność, efektywność i ogólną wykonalność. Dotyczy to między innymi łatwości obsługi dostępnych aplikacji dedykowanych oraz warunków ich użytkowania.

Dodatkowo, sprawdziliśmy kompatybilność każdej recenzowanej sieci VPN, testując każdy popularny aspekt, który ma być zaznaczony. Obejmuje to kompatybilność z różnymi urządzeniami i platformami, możliwość przesyłania strumieniowego i udostępniania różnych witryn, a także wykonalność w silnie cenzurowanych regionach, takich jak Chiny, Rosja i Singapur.

Jest też trochę o poziomie obsługi klienta, jaki oferuje VPN. Sprawdzamy i testujemy wykonalność, dostępność i niezawodność różnych sekcji wsparcia dostępnych w każdej sieci VPN. Na przykład, dobry VPN ma zapewnić bezkonkurencyjną usługę czatu na żywo 24/7, który jest prowadzony przez prawdziwych ludzi, a nie boty, jak również alternatywny system sprzedaży biletów. Przydatna jest również obszerna biblioteka systemu opartego na wiedzy oraz FAQ.

Proxy jako alternatywa dla VPN

VPN FAQ

Co muszę wiedzieć, zanim wykupię abonament na usługę VPN?
Przed subskrypcją jakiejkolwiek usługi VPN należy wziąć pod uwagę kluczowe czynniki. Czynniki te mają za zadanie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób dana usługa VPN może Ci pomóc. Podkreślone przez nas usługi VPN zostały starannie wybrane w oparciu o następujące czynniki:

Prywatność
VPN mają na celu zachowanie prywatności informacji od reszty świata podczas korzystania z Internetu. Najlepsze usługi mają ścisłą politykę "no-logs", zlokalizowaną w jurysdykcji, w której nie obowiązują przepisy o zatrzymywaniu danych. Powinny one również wdrażać funkcje bezpieczeństwa, które chronią prywatność użytkownika.

Funkcje bezpieczeństwa
Bezpieczeństwo idzie w parze z prywatnością. Elitarne usługi VPN powinny mieć silne, nietłukące się szyfry. Usługa VPN powinna wdrażać inne zabezpieczenia, takie jak przełącznik zabijania, zabezpieczenie przed wyciekami, firewall i technologia zaciemniająca. Solidne zabezpieczenia pozwalają na łatwe ominięcie ograniczeń przez usługi VPN.

Szybkość, wydajność i przepustowość
Poza prywatnością, możesz użyć VPN do zadań wymagających dużej szybkości, takich jak pobieranie plików lub nawet strumieniowe przesyłanie danych. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest sieć VPN, która oferuje błyskawiczne prędkości bez buforowania. Sieć VPN powinna mieć również nieograniczoną przepustowość i nie powinna być opóźniona lub spowalniać połączenia do niedopuszczalnego poziomu.

Połączenia równoległe (Simultaneous Connections)
Najlepsze VPN dają najlepszy stosunek jakości do ceny. Dlatego należy rozważyć taki, który oferuje wiele jednoczesnych połączeń. Jednoczesne połączenia nie powinny mieć wpływu na wydajność VPN. W ten sposób można korzystać z wielu urządzeń za pomocą tylko jednego abonamentu.

Pokrycie serwera
Zasięg serwera dyktuje, z których lokalizacji można uzyskać dostęp do usług. Jest to ważne przy obchodzeniu geoograniczeń. Dlatego przy wyborze usługi warto wziąć pod uwagę lokalizacje serwerów.

Jak wybrać najlepszy VPN?
Istnieje wiele możliwości wyboru, jeśli chodzi o usługi VPN. Zawęzić te wybory, koncentrując się na najważniejszych funkcjach, w tym:

Szybkość
Bezpieczeństwo
Silne szyfrowanie
Łatwość użytkowania
Funkcjonalność P2P
Cena
Poszukaj usługi o dużej szybkości, aby Twoje połączenie było płynne, z silnymi zabezpieczeniami, aby Twoje połączenie było prywatne, a funkcjonalność łatwa, abyś nie nienawidził swojego VPN. Poszukaj również usługi, która oferuje udostępnianie plików P2P i upewnij się, że cena jest odpowiednia.

Jakie są zalety korzystania z sieci VPN?

Usługi VPN stanowią nieocenioną usługę dla każdego, kto korzysta z Internetu. Podczas gdy ludzie zdecydują się na korzystanie z VPN z różnych powodów, niektóre z głównych korzyści, jakie można uzyskać to:

Prywatność w Internecie
Anonimowość
Odblokowanie stron internetowych
Telegram odblokowujący
Bezpieczne torrentowanie i strumieniowe przesyłanie
Ominięcie cenzury
Oszczędzanie pieniędzy online poprzez zmianę geolokalizacji
Bez względu na to, czy szukasz większej prywatności lub bezpieczeństwa, czy też chcesz uzyskać dostęp do treści, które z jakiegoś powodu są zablokowane, udostępniać pliki lub odtwarzać gry strumieniowo, VPN zapewnia Ci korzyści, których szukasz.

Jedena z najstarszych i najbardziej stabilnych sieci VPN

Czy można zaufać sieci VPN?
Jednym słowem, tak...i nie. Niezawodnej sieci VPN można zaufać, a wątpliwe usługi lepiej zostawić w spokoju. Skąd możesz wiedzieć? Poszukaj standardów prywatności i szyfrowania. Dobra usługa VPN będzie miała silne protokoły szyfrowania, jasno określoną politykę prywatności (jak brak logowania) i silne zabezpieczenia, takie jak ochrona przed wyciekiem DNS.

Czy korzystanie z usługi VPN jest legalne?
Tak! VPN są całkowicie legalne do stosowania w zdecydowanej większości cywilizowanego świata. Oczywiście to, co robisz z siecią VPN, podlega wszystkim przepisom prawa obowiązującym w Twoim kraju. Jeśli robisz coś nielegalnego ze swoim VPN, to jest to twoja sprawa. Korzystanie z VPN jest jednak całkowicie legalne.

Jak mogę korzystać z VPN do transmisji strumieniowej?
Transmisja strumieniowa z wykorzystaniem VPN jest bardzo prosta.

Zarejestruj się w wybranym przez siebie serwisie i planie
Po zalogowaniu się na swoje konto, włącz swój VPN
Można ręcznie wybrać serwer/kraj, z którego ma być przesyłany strumień, lub pozwolić, aby serwis wybrał odpowiedni dla Ciebie.
Odwiedź swoją ulubioną stronę internetową z transmisją telewizyjną i ciesz się swoim programem!
Jak mogę używać VPN do torrentingu?
Torrenting to kolejny świetny sposób na wykorzystanie sieci VPN. Oto jak go ustawić:

Pobierz plan VPN, który pasuje do twoich potrzeb i budżetu
Zaloguj się na swoje konto
Połącz się z jednym z serwerów dedykowanych do torrentingu lub pozwól, aby serwis wybrał najlepszy serwer dla Twojej lokalizacji.
Korzystaj ze swojej zwykłej witryny lub aplikacji torrentowej, takiej jak uTorrent, a będziesz całkowicie chroniony podczas pobierania swoich torrentów.
Czy bezpłatne sieci VPN są bezpieczne?
Kolejna jednosłowna odpowiedź, nie. Wolne VPN nie mają lub nie używają zasobów, aby zapewnić bezpieczeństwo połączeń. To pozostawia cię otwartym i wrażliwym na spamerów, hakerów, agencje rządowe, geo-ograniczenia i inne problemy, których starasz się uniknąć z VPN. Tylko dedykowana usługa VPN z niezawodnymi protokołami bezpieczeństwa może być zaufana, aby wykonać zadanie. Ponadto, wolne strony internetowe zazwyczaj ograniczają przepustowość, dzięki czemu połączenia są powolne.

Porady ekspertów
Podłączenie się do VPN przed rozpoczęciem korzystania z Internetu jest niezbędne. Dobry VPN zaszyfruje Twoją aktywność podczas przeglądania Internetu, przekieruje Twój ruch online przez bezpieczny tunel, maskując Twoją prawdziwą tożsamość przed wkradającymi się oczami rządów, dostawców usług internetowych, a także cyberprzestępców. Co więcej, dobry VPN pozwoli Ci cieszyć się maksymalną prędkością, pokonać silną cenzurę i odblokować strony internetowe z ograniczeniami geo.

Aby w pełni wykorzystać możliwości usługi VPN, oto kilka wskazówek, których należy przestrzegać:

Zawsze wybieraj wysokiej klasy VPN-y, ponieważ nie mają one ograniczeń.
Weź pod uwagę VPN w zależności od Twoich potrzeb. Jeśli chcesz zachować prywatność, wybierz usługę VPN z solidnymi zabezpieczeniami i silnymi szyfrowaniami.
Wreszcie, nie wszystkie VPN oferują to, co twierdzą, wybierz ostrożnie!

Podsumowanie

VPN są jednym z najlepszych narzędzi ochrony prywatności i bezpieczeństwa w obecnej erze cyfrowej. VPN rozwinęły się w celu zaoferowania innych funkcji, takich jak transmisja strumieniowa i uzyskanie dostępu do zastrzeżonych usług w Internecie. Powyższe najlepsze usługi na rok 2019 zapewnią Państwu bezproblemowe korzystanie z Internetu. Zostały one starannie wybrane, aby zaoferować Państwu najlepszy stosunek jakości do ceny.

Dalsza część kompendium - tym razem o proxy dostępna jest pod adresem: http://linuxkatalog.pl/serwer-proxy-czym-one-sa-i-jak-ich-uzywac_hvff.a

Komentarze (2)

 • Zabr30 (Pawel E.)

  30 kwietnia 2020 14:13

  juz wiem czemu google mi zaproponowalo ten artykul bo pelno w nim merytoryki i widzy a to nie oczywiste w dzieiejszym smietniku zwantym internetem. same vpn polecam wszystkim ktorzy nie chca byc sledzeni przez swoich opertatorow np. lokalnych isp bo o operatorach komorkowych trzebaby napisac osobny artykul

  Odpowiedz
 • Bartoszzz (loner)

  28 kwietnia 2020 10:11

  Naprawde swietne opracowanie, wielkie dzięki!!!!!!! Rzeczywiscie to wielkie kompendium wiedzy na temat vpnów, tego szukalem1!

  Odpowiedz
Zostaw komentarz