Piątek, 21 czerwca 2024

Kredyt na samochód używany – co trzeba wiedzieć?

23 marca 2021

0

​Masz dość jazdy wysłużonym, kilkunastoletnim autem? Marzysz o zmianie? Jeśli nie dyspo-nujesz oszczędnościami, które pozwolą sfinansować zakup gotówką, sięgnij po kredyt samo-chodowy. Niedrogi i wygodny w obsłudze pomoże zrealizować marzenie, nie obciążając przy tym portfela. Co warto wiedzieć o kredycie na auto używane? Podpowiadamy.

Jak wynika z danych Instytutu Badań Rynku Samochodowego Samar, liczba nowych aut osobowych i dostawczych o DMC poniżej 3,5 t zarejestrowanych w listopadzie 2020 r. wyniosła 47,6 tys. To o 4,6 proc. więcej niż w październiku 2020 r. Jak nietrudno zgadnąć, nie wszyscy nowi właściciele sfinansowali zakup pojazdu gotówką. Z myślą o tych, którzy nie chcą lub nie mogą wyłożyć całej kwoty z własnej kieszeni, banki przygotowały atrakcyjne oferty finansowania w postaci kredytów na samochody używane.

Czym jest kredyt samochodowy na używane auto?

Kredyt samochodowy na samochód używany to kredyt celowy przeznaczony na zakup używanego pojazdu mechanicznego. W zależności od warunków konkretnej oferty przedmiotem umowy mogą być pojazdy pochodzące z różnych źródeł (także te z komisów i sprowadzane z zagranicy), w określonym przez bank wieku (maksymalny wynosi zazwyczaj 8-12 lat). Maksymalna kwota kredytu na używane auto zależy od wartości samego pojazdu oraz zdolności kredytowej wnioskującego. Spłatę można rozłożyć na okres od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Ze względu na fakt, że do momentu spłaty bank pozostaje współwłaścicielem auta (jego dane figurują w dowodzie rejestracyjnym), może pozwolić sobie na zaoferowanie kierowcom atrakcyjnych warunków cenowych. Kredyty samochodowe są więc zdecydowanie tańsze niż produkty gotówkowe. Dobry kredyt samochodowy powinien być jednak nie tylko tani. Winien harmonijnie łączyć niskie koszty, wygodę obsługi oraz dodatkowe udogodnienia ważne z punktu widzenia kredytobiorców. Jak wybrać ten, który okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jak wybrać najlepszy kredyt na auto używane?

Zanim wybierzesz kredyt na auto używane, dokładnie porównaj oferty poszczególnych banków. Działając w ten sposób, zwiększysz szanse na znalezienie tego maksymalnie dostosowanego do swoich potrzeb i możliwości (także finansowych). Analizując poszczególne propozycje, zwróć szczególną uwagę na:

  • koszty. Dobry kredyt samochodowy powinien być przede wszystkim niedrogi. Atrakcyjność ekonomiczną określa jednak nie wartość oprocentowania, a RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie nie tylko odsetki, ale także wszystkie inne koszty okołokredytowe – prowizję, ubezpieczenie czy koszty ustanowienia zabezpieczeń;
  • możliwość złożenia wniosku bez wizyty w oddziale. Dobry kredyt samochodowy powinien być nie tylko niedrogi, ale także wygodny w obsłudze. Zanim wybierzesz ten jedyny, upewnij się, że będziesz mógł złożyć wniosek bez wychodzenia z domu – przez internet lub telefon;
  • możliwość sfinansowania auta sprowadzonego z zagranicy. Ten parametr jest szczególnie ważny dla osób, które chcą zaciągnąć kredyt na zakup auta, które przyjechało do nas z Niemiec, Austrii czy innego kraju;
  • tempo wydania decyzji kredytowej. Przedłużające się oczekiwanie na decyzję banku to zmora kredytobiorców. Aby uniknąć dodatkowego stresu, wybierz ten, który deklaruje podjęcie decyzji nawet w ciągu 30 minut;
  • możliwość wyboru dnia spłaty raty. Wybierając samodzielnie dzień spłaty raty, dopasujesz płatność do terminu otrzymania wynagrodzenia. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko opóźnień i unikniesz niepotrzebnego stresu.

Kredyt na samochód używany od Santander Consumer Bank – bank od kredytów

Jeśli szukasz kredytu na auto używane, który harmonijnie połączy wszystkie cechy kredytu idealnego, sięgnij po ten oferowany przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Wybierając Kredyt na samochód używany, sfinansujesz pojazd od osoby fizycznej, z komisu, od dealera, sprowadzane z zagranicy. Aby zwiększyć zdolność kredytową, będziesz miał możliwość połączenia dochodów wielu osób, również niespokrewnionych. Otrzymasz także korzystne warunki finansowania i szybką decyzję – nawet w 30 minut!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz