Piątek, 21 czerwca 2024

Dieta na przyrost masy mięśniowej. Zrób to z głową!

14 stycznia 2021

0

​Regularnie ćwiczysz, wyciskasz siódme poty na macie i pod sztangą, a Twoje mięśnie wciąż nie są takie, jak byś chciał? Twoim problemem może być dieta, która nie uwzględnia większego niż standardowe zapotrzebowania na niektóre składniki odżywcze. Dowiedz się, co jeść na przyrost mięśni, i przekonaj się, że menu może być zróżnicowane i bardzo smaczne!

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega dieta na przyrost masy mięśniowej,
  • co jeść na diecie na masę,
  • jaką dietę pudełkową wybrać, aby zwiększyć masę mięśniową.

Dieta na przyrost masy mięśniowej rządzi się swoimi prawami. Ale to nie znaczy, że musisz się poddawać stereotypom i codziennie jeść kurczaka z ryżem. Przestrzeganie najważniejszych zasad diety na masę sprawi, że przytyjesz, a jednocześnie nie stracisz dobrej formy.

Dieta na zwiększenie masy mięśniowej – na czym polega?

Ważnym założeniem diety na masę jest zwiększenie kaloryczności posiłków. Ale żeby była ona odpowiednia, musisz najpierw obliczyć swoje indywidualne zapotrzebowanie. Światowa Organizacja Zdrowia określiła średnie zapotrzebowanie energetyczne na 2000 kcal dla kobiet i 2500 kcal dla mężczyzn. Są to jednak wskaźniki dla osób o umiarkowanej aktywności fizycznej, więc jeśli ćwiczysz i chcesz budować masę mięśniową, Twoje zapotrzebowanie prawdopodobnie będzie większe. Dodatkowo pod uwagę trzeba wziąć nie tylko cel diety, ale też Twoje cechy indywidualne, takie jak:

  • wzrost,
  • masę ciała,
  • wiek,
  • płeć.

Aby ułatwić sobie obliczenia, skorzystaj z kalkulatora diet dostępnego na przykład na stronie internetowej Nice To Fit You. Narzędzie obliczy Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne w kilka sekund.

Co jeść na przyrost mięśni?

Jeśli celem Twojej diety jest budowanie masy mięśniowej, oprócz zwiększonej kaloryczności posiłków zadbaj także o odpowiednią zawartość składników odżywczych. Zastanawiasz się, co jeść na przyrost mięśni? W posiłkach stawiaj na różnorodność, ale szczególnie pamiętaj o:

  • białku, np. w postaci mięsa, ryb i nabiału oraz nasion roślin strączkowych – ­ to naturalny budulec mięśni, więc odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu ich masy,
  • tłuszcze, np. olej rzepakowy, oliwa z oliwek, tłuste ryby, orzechy i nasiona – zapewnią Ci lepsze magazynowanie energii, której bardzo potrzebujesz do regularnych treningów.
  • węglowodany złożone, np. pełnoziarniste pieczywo, kasze – to ważne źródło energii, z którego Twoje mięśnie korzystają podczas pracy beztlenowej na treningu siłowym.

Diety na masę w ramach cateringu dietetycznego

Dieta na zwiększenie masy, tak jak każdy zdrowy jadłospis, powinna zakładać regularne spożywanie posiłków. A ponieważ przygotowywanie określonej liczby dań z przemyślanym składem to dla wielu osób spore wyzwanie, świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z diety pudełkowej od Nice To Fit You. Dlaczego akurat tej?

W ramach propozycji dla aktywnych Less Carb dietetycy NTFY opracowali jadłospis, który zakłada zwiększenie zawartości białka i zdrowych tłuszczów. Dietę uatrakcyjniają wysokoproteinowe słodycze od MrFit-trenera, które zaspokoją wewnętrznego łasucha nawet u najbardziej wymagających sportowców. 

Dieta Less Carb to idealny wybór dla osób, które żyją w biegu, a jednocześnie dbają o swoją sylwetkę. Tak zbilansowany jadłospis z pewnością pomoże Ci osiągnąć cel – i to bez wielu godzin spędzonych w kuchni. Warto też zaznaczyć, że jeśli będziesz miał ochotę na cheat day lub po prostu małą zmianę, z łatwością wybierzesz posiłek proponowany na dany dzień w ramach innej diety z pakietu Plus lub Super+.

Wiesz już, co jeść żeby przytyć i zbudować umięśnioną sylwetkę. Skorzystaj z oferty Nice To Fit You i powierz swój jadłospis specjalistom. Tobie pozostanie tylko regularnie ćwiczyć i… cieszyć się efektami budowania masy mięśniowej!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz