Czwartek, 2 stycznia 2025
MacBooki w dzisiejszych czasach cieszą się dużą popularnością. Są one bardzo funkcjonalne, wydajne, jednocześnie atrakcyjne pod względem finansowym. Jednakże jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, tutaj również może dojść do usterek, które będziemy musieli usunąć. Jakie usterki stosunkowo najczęściej występują w MacBookach? W jaki sposób je rozpoznać? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.
Jednym z najmniej doskonałych elementów MacBooków jest klawiatura. W sposób szczególny jest to widoczne w przypadku modeli motylkowych. Takie rozwiązanie miało miejsce w 2015 roku i miało na celu zmniejszyć grubość całego sprzętu. Niestety po pewnym czasie okazało się, że rozwiązanie to nie było szczegółowo dopracowane. Oprócz tego, że klawisze działały stosunkowo głośno, to jeszcze charakteryzowały się niewielkim skokiem. Dla użytkowników była ona po prostu niewygodna. Właściciele w pewnym momencie mogli skorzystać z bezpłatnego programu naprawczego, co z pewnością przypadło do gustu użytkownikom. Dość częstym problemem jest także zalanie klawiatury- oczywiście tego typu awaria powstaje na skutek naszej nieuwagi i roztargnienia. W takim przypadku należy błyskawicznie odłączyć wszelkie źródła energii i odwrócić laptopa na drugą stronę. Po tym incydencie warto odwiedzić serwis Macbook w Warszawie.
Z czasem mogą pojawiać się pewne problemy związane z matrycą. W praktyce dotyczą one jedynie powłoki antyrefleksyjnej. O ile mamy jeszcze aktywną gwarancję bezpłatnej naprawy- możemy z niej skorzystać. Jeśli nie, możliwe jest usunięcie wcześniej wspomnianej warstwy w profesjonalnym serwisie. Gdy użytkownik stwierdzi, że jego oczy męczą się w zbyt dużym stopniu, wówczas nie obędzie się bez wymiany matrycy na nową, co wbrew pozorom nie wiąże się z bardzo wysokim kosztem.
Co prawda utrata wydajności baterii to naturalny proces, na który nie mamy większego wpływu, to jednak w przypadku takich incydentów należy odwiedzić serwis Apple. W przypadku MacBooków żywotność oscyluje w graniach 1000 cykli pełnego ładowania. W konsekwencji po pewnym czasie prawdopodobnie nie obędzie się bez wymiany akumulatorka. Koszt wymiany to około kilkaset złotych. Pamiętajmy o tym, aby nie kupować tanich i chińskich odpowiedników- często oferują nam mniejszą wydajność, a w skrajnych przypadkach mogą spowodować poważne uszkodzenia sprzętu.
Artykuł partnera
Komentarze (0)