Piątek, 21 czerwca 2024

Większe możliwości pracy za granicą

15 marca 2021

0

Dzięki temu że Polska przystąpiła do Unii Europejskiej, a granice innych państw zostały otwarte, większa społeczność polska mogła zacząć wyjeżdżać do pracy za granicę, w poszukiwaniu większych pieniędzy i z możliwością dorobienia się w obcym kraju. Według statystyk Głównego Urzędu statystycznego, za granicami kraju przebywa nawet ponad milion osób, są to Polacy którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy, lepszego życia. Cześć z nich wyjeżdża tylko na konkretny okres czasu, inni zostają za granicą na stałe. Większość Polaków wyjeżdża do Niemiec, gdzie mimo wszystko mają najbliżej, choć jest też część społeczeństwa wybierająca państwa o wiele dalej usytuowane.

Jaka praca czeka Polaków za granicą?

Oczywiście Polacy za granicą mogą podejmować pracę w różnych zawodach, jednak jedną z najczęściej wybieranych prac sezonowych jest opieka osób starszych bądź praca przy zbiorach. Oczywiście opiekunka osób starszych jak sama nazwa wskazuje dotyczy zwykle pracy dla kobiet, choć zdarzają się mężczyźni aplikujący na to stanowisko za granicą. Śmiało możemy powiedzieć, że jedną z największych grup społecznych Polaków pracujących w Niemczech, są właśnie opiekunki osób starszych z kwalifikacjami pielęgniarskimi bądź posiadające jedynie referencje związane z opieką. Tutaj należy podkreślić, że społeczeństwo niemieckie jest dość stare, a co za tym idzie liczba seniorów z roku na rok wzrasta, dlatego opieka osób starszych w Niemczech to bardzo popularny zawód. Polki chętnie wyjeżdżają do tego kraju, otrzymują wysokie wynagrodzenie za swoją pracę, dzięki czemu mogą podreperować domowy budżet w Polsce. Wyjazdy do opieki w Niemczech zwykle planowane są na kilka miesięcy, albowiem opiekunki w Niemczech mają swoje rodziny w Polsce, do których po dwóch bądź trzech miesiącach chcą wrócić.

Większe zarobki za granicą

Główną motywacją kobiet, które wyjeżdżają do pracy jako opiekunki w Niemczech, są oczywiście wyższe zarobki. To dzięki wysokiej pensji za dwa miesiące, mogą w swoim kraju zrobić generalny remont w domu bądź wyjechać na wymarzoną wycieczkę. Opiekunka w Niemczech nie wykonuje zbyt trudnej i ciężkiej pracy, a do jej obowiązków należy sprzątanie, gotowanie i dotrzymywanie seniorowi towarzystwa. Czas szybko i przyjemnie mija, a dodatkowo szlifujemy także umiejętności językowe, co może przydać się w poszukiwaniach pracy we własnym kraju. Nie zależnie od tego ile trwa opieka Niemcy, zawsze otrzymujemy niezbędne ubezpieczenie i wypłatę za pełny miesiąc pracy. Możliwość dojazdu z pod domu wprost pod wskazany adres w Niemczech jest dodatkowym atutem, szczególnie dla osób które wyjeżdżają do Niemiec po raz pierwszy. Jeżeli zastanawiacie się czy opieka seniora jest zajęciem odpowiedni, dla was, zajrzyjcie na stronę agencji ATERIMA MED, gdzie wiele kobiet opowiada o swoich pobytach w tym kraju, rekomendując tym samym pracę jako opiekunka osób starszych Niemcy. Jeżeli boicie się wyjechać po raz pierwszy do obcego kraju, skontaktujcie się z naszymi konsultantami, którzy omówią ze szczegółami cały pobyt i powiedzą na czym polega praca jako opiekunka do osoby starszej właśnie w Niemczech. Już dziś podejmij to wyzwanie, wyjedź do pracy do Niemiec i zapewnij sobie oraz swojej rodzinie lepszą sytuacje materialną. Zapomnij o wszystkich obawach, zapoznaj się z naszymi poradnikami i odważ się na kolejny krok w przód, na wyjazd za granicę gdzie czekają na ciebie naprawdę duże możliwości rozwojowe i zarobkowe.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz