Piątek, 21 czerwca 2024

Pralko suszarki – czy warto?

2 stycznia 2019

0

Masz dość oglądania codziennie rozwieszonego prania po pokojach. Jednocześnie zastanawiasz się nad wymianą starego sprzętu AGD? Pralka czy pralko suszarka? – zobacz co będzie odpowiednie dla Ciebie.

Pralko suszarki umożliwiają pranie i suszenie za pomocą jednego urządzenia. Pozwalają więc uniknąć dylematu pralka czy pralko suszarka? Podpowiadamy jaki model wybrać?

Pralko suszarka do zabudowy czy wolnostojąca?

Możemy wyróżnić dwie zasadnicze grupy:

  • pralko suszarka wolnostojąca,
  • pralko suszarka do zabudowy.

Ponadto warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych pralek, pralko suszarki mogą być ładowane tylko od frontu. Wszystkie pralko-suszarki umożliwiają tylko suszenie kondensacyjne, czyli zbieranie pary wodnej do specjalnego pojemnika, który po zapełnieniu należy opróżnić.

Pralko suszarki – zalety

Pralko suszarka to urządzenie typu 2 w 1, dzięki czemu bez konieczności przekładania mokrego prania w inne miejsce zostanie ono poddane procesowi suszenia. Uruchamiając urządzenie możemy ustawić ciągłość pracy, dzięki czemu ubrania zostaną za jednym przyciskiem uprane, odwirowane i wysuszone.

Ten sprzęt idealnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Dzięki funkcji prania i suszenia w jednym, pralko suszarka jest bardzo funkcjonalna. Z pewnością zmieści się nawet w małej łazience czy pomieszczeniu gospodarczym. Może być montowana jako pralko suszarka do zabudowy lub po prostu wolnostojąca. Nie będziesz już potrzebował suszarki na pranie czy montowania sznurków nad wanną w łazience.

Pralko suszarka jest łatwa w obsłudze. Wystarczy opanować jedynie kilka przycisków. Niektóre modele wyposażone są w funkcję automatycznego ważenia (fuzzy logic), dzięki czemu sprzęt sam dobiera parametry prania i suszenia ubrań.

W pralko suszarkach znajdziesz podobne programy co w pralkach, a wśród nich między innymi program bawełna do prania bawełnianych tkanin, program antyalergiczny – przeznaczony do prania odzieży osób ze szczególnie wrażliwą skórą np. dzieci czy alergików. W zależności od modelu urządzenia wśród programów suszenia są dostępne takie do delikatnych tkanin i wełny, syntetyków, odzieży sportowej, kurtek puchowych lub odzieży biznesowej. Przydatnym programem suszenia jest odświeżanie, który służy do odświeżenia ubrań wiszących długo w szafie

Biorąc pod uwagę możliwości pralko suszarki,  jej zakup wydaje się być opłacalny, zwłaszcza gdy pierzemy często i dużo. Jeżeli chodzi o kwestię ceny, kupno dwóch oddzielnych urządzeń wiąże się z dużo wyższymi kosztami, niż zakup jednej pralko suszarki, która w jednym urządzeniu łączy dwie różne funkcje.

Pralko suszarki – wady

Pralko suszarko są droższe, niż zwykła pralka, zużywają też więcej prądu i wody. Dodatkowo urządzenia wielofunkcyjne, charakteryzują się mniejszą efektywnością i wydajnością niż oddzielnie zakupione pralka i suszarka. Wszystko zależy wiec od naszych potrzeb i wymagań.

Ile kosztuje pralko suszarka?

To oczywiście zależy od parametrów. Najtańsze modele zakupimy za około 1500 złotych, podczas gdy te większe i bardziej rozbudowane mogą kosztować kilka razy więcej. Najważniejsze wydaje się dopasowanie pralko suszarki to ilości i częstotliwości prania.

Co zrobić ze starym sprzętem AGD?

Gdy Twoja na przykład pralko suszarka pod zabudowę  ma za sobą lata świetności, nie warto czekać, aż w końcu odmówi posłuszeństwa, i dobrze wybrać nowy energooszczędny model. Nie wiesz, jak pozbyć się starego urządzenia? Przede wszystkim nie wolno wyrzucać pralek i pralko suszarek ani innych zużytych sprzętów gospodarstwa domowego (dużych i małych) na śmietnik. Najlepiej je oddać przy okazji kupna nowego urządzenia.

Więcej na Electrolux,pl

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz