Poniedziałek, 11 grudnia 2023

Oczekujesz wydruku na najwyższym poziomie? Sprawdź, od czego zależy jego jakość

1 października 2016

0

Nieprawidłowe użytkowanie drukarki przyczynia się do obniżenia jakości wydruku.  Podpowiadamy, jak dbać o sprzęt i co robić, by służył jak najdłużej.

Jakie błędy najczęściej popełniają użytkownicy drukarek? Gdy sprzęt odmawia posłuszeństwa, szukają pomocy „złotej rączki” zamiast zgłosić się do dedykowanego serwisu. Podobnie dzieje się w przypadku materiałów eksploatacyjnych - część użytkowników kupuje niesprawdzone i niskiej jakości  tusze i tonery. Niestety, w takich przypadkach oszczędzanie może przyczynić się do konieczności poniesienia dodatkowych kosztów w przyszłości.

Jakość materiałów eksploatacyjnych ma znaczenie

Na wysoką jakość wydruku w dużej mierze wpływa jakość tonera. W przypadku korzystania z niesprawdzonych materiałów mogą pojawić się problemy, na przykład różnokolorowe pasy na wydruku, zacieki, niewłaściwe odwzorowanie koloru. 

Naprawiaj drukarkę w profesjonalnym serwisie

Często serwisem oraz naprawą urządzeń w biurze zajmują się pracujący w firmie lub zaprzyjaźnieni informatycy. Dobrze, jeżeli posiadają wiedzę oraz doświadczenie w naprawie tego typu sprzętu. Warto jednak pamiętać, że każdy model jest inny i posiada swoje unikalne cechy. W przypadku nieumiejętnej naprawy może dojść do poważnych awarii. Naprawa sprzętu po takiej awarii  nie będzie objęta gwarancją. Nawet jeśli usterka wydaje się błaha, warto oddać sprzęt w ręce profesjonalnego serwisu, który ma doświadczenie w naprawie drukarek danego typu.

Zwróć uwagę na jakość materiałów

Często zdarza się, że użytkownicy drukarek chcą poczynić oszczędności. Warto jednak korzystać z materiałów dobrej jakości. Ich producenci dbają o to, by były odpowiednio dopasowane do wymagań danego modelu. Pozwala to zachować wysoką jakość wydruku przez lata oraz przekłada się na niższą awaryjność sprzętu. Dzięki temu drukarka przez długi czas zachowa taki sam poziom wydruków jaki miała w momencie zdjęcia jej ze sklepowej półki.

Tusz do drukarek Brother - sprawdź, jak może ułatwić drukowanie.

Materiał partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz