Sobota, 20 lipca 2024

Możliwości współczesnej stomatologii estetycznej

22 maja 2017

0

Możliwości współczesnej stomatologii estetycznej Za sprawą zabiegów oferowanych przez współczesną stomatologię estetyczną można nie tylko w znaczący sposób poprawić stan swoich zębów, ale praktycznie całkowicie je odmienić. Efekty mogą być spektakularne zwłaszcza u osób, których wygląd uzębienia pozostawia wiele do życzenia. Nie warto się tym przejmować nawet jeśli zęby są nieestetycznie pożółkłe, nierówne czy istnieją między nimi nieatrakcyjne przerwy. Wszystkich tych i wielu innych mankamentów można pozbyć się błyskawicznie, nie wydając na to wcale wielkich pieniędzy ani nie obawiając się najmniejszego dyskomfortu czy bólu. Z jakich zabiegów szczególnie warto skorzystać?

Wypełnienia ubytków

Współcześnie stosowane materiały kompozytowe i nowoczesne technologie sprawiają, że można pozbyć się wszelkich ubytków i nadać zębom taki wygląd, jakby w ogóle nie były leczone. Ma to znaczenie zwłaszcza jeśli ubytki pojawiają się z przodu, gdyż wypełnienia nie różnią się kolorem od zębów bez względu na ich odcień, a także są idealnie wypolerowane, nie widać więc żadnych różnic. Takie doskonałej jakości, nowoczesne wypełnienia stosuje się także do zabiegów poszerzania zębów, co wykonuje się kiedy istnieją między nimi nieestetyczne diastemy i przerwy. Nie trzeba już więc martwić się takimi kompleksami.

Wybielanie zębów

Jest to bezsprzecznie najczęściej wybierany zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Większość osób chce, by ich zęby były lśniąco białe i jeśli osiągnie się ten efekt, wyglądają doskonale nawet jeśli poza tym nie są idealne. Biel kojarzy się ze zdrowiem zębów, a nowoczesne metody stosowane w dobrych gabinetach zapewniają także zdrowie, nie niszcząc szkliwa i w żaden sposób nie szkodząc zębom, za to rozjaśniając je nawet o kilka odcieni i dając olśniewający efekt hollywoodzkiego uśmiechu, o jakim marzy każdy.

Licówki

Dla wielu osób licówki to najlepszy zabieg, jaki może im zaoferować stomatologia estetyczna. Nakładając na zęby kompozytowe lub porcelanowe nakładki, można za jednym zamachem zlikwidować praktycznie wszystkie mankamenty uzębienia. Zęby stają się tak jasne i lśniące, jak tylko życzy sobie pacjent, idealnie równe i mają kształt. Za pomocą licówek można więc nie tylko korygować kolor uzębienia, ale też kształt, wielkość zębów i nieznaczne wady zgryzu, sprawiając, że w sposób mało inwazyjny zęby stają się zupełnie bez skazy. Przy tym nowoczesne licówki są trwałe i prezentują się bardzo naturalnie, każdy pacjent zatem po takim zabiegu może wyglądać, jakby od zawsze miał tak atrakcyjne uzębienie.

Rozwiązania protetyczne

Nowoczesna stomatologia estetyczna to także bardzo estetyczne uzupełnienia protetyczne dla osób cierpiących z powodu bezzębia. Zależnie od uwarunkowań stomatologicznych oraz innych czynników, można wybrać korony, mosty bądź - najdoskonalsze rozwiązanie protetyczne - implanty, które funkcjonalnością i wyglądem do złudzenia przypominają naturalne zęby. Również jakość koron i mostów jest współcześnie doskonała, przez co nie tylko świetnie się prezentują, ale też gwarantują pełen komfort. Więcej informacji o opisanych zabiegach na: http://stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/

Materiał zewnętrzny

Komentarze (0)

Zostaw komentarz