Piątek, 21 czerwca 2024

Postaw na kompaktowe rozwiązanie, które zapewnia Microsoft Surface

25 czerwca 2021

0

​Elektronika użytkowa rozwija się jednocześnie w dwóch kierunkach. Pierwszym jest specjalizacja, a drugim stworzenie urządzenia o maksymalnej wszechstronności. Surface to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w tej drugiej kategorii.

A w czym taki Surface jest lepszy?

W sklepach Surface zwykle trafia do kategorii tablety, ale nie dlatego, że tam jest jego miejsce, a raczej dlatego, że nigdzie indziej też nie pasuje. To klasa sama w sobie z kilku powodów:

  • duża moc obliczeniowa zostawia w tyle większość tabletów nawet z bardzo wysokiej półki cenowej;
  • przekątna ekranu jest większa niż w przypadku standardowych tabletów i pod tym względem Microsoft Surface ma znacznie bliżej do dawniej popularnych netbooków;
  • cała seria Surface to także linia laptopów i innych urządzeń mobilnych – nie są one tak popularne jak tablety, ale też wyróżniają się wszechstronnością.

Kto doceni Surface’a?

Surface jest wyjątkowy z kilku powodów. Istotne będą kompaktowe rozmiary, ponieważ nawet sprzęt o maksymalnych możliwościach (mieszczący w sobie GeForce 1660 Ti i pracujący na i5 10. generacji) będzie mniejszy niż większość podobnych urządzeń na rynku. To jednak nie wszystko. Poszczególne urządzenia – do podejrzenia na https://www.senetic.pl/microsoft/surface/ – mają swoje cechy unikalne.

  • Nieduży rozmiar i długi czas pracy bez ładowania sprawia, że Surface to linia świetnie sprawdzająca się w przypadku osób, które pracę (bo to głównie sprzęt, który na siebie zarabia) zabierają w drogę.
  • Komponenty dobrane „z zapasem” sprawiają, że Surface to wyśmienity sprzęt na lata. Jego zakup dziś może wydawać się nieco ponad potrzebę, jednak w perspektywie paru najbliższych lat nie trzeba go będzie wymieniać na nowszy.
  • Nowe procesory i mocne karty graficzne zapewniają wszechstronność, jakiej inny sprzęt nie może zagwarantować. Surface nadaje się wybornie nie tylko do pracy typowo biurowej, ale udźwignie też kodowanie, obróbkę grafiki czy wielopoziomowe obliczenia statystyczne. 
  • Microsoft Surface to linia naprawdę dopracowanych estetycznie sprzętów. Nie jest to może tak ważne, jak kwestie techniczne, ale wszędzie tam, gdzie liczy się profesjonalny wizerunek, takie rzeczy też będą miały znaczenie.

Warto zaznaczyć, że Surface to nie jest produkt o zamkniętej konstrukcji. Microsoft przygotował rozbudowaną gamę akcesoriów, które pozwalają korzystać z Surface’a po swojemu. Są więc rysiki do ekranów dotykowych, klawiatury, podstawki, myszki bezprzewodowe, a nawet znane do biurowych laptopów stacje dokujące, które jednak w tym przypadku służą do zwiększenia potencjału roboczego tabletów.

Czy za Surface’a warto zapłacić?

Surface ma jedną zasadniczą wadę: jest nią cena. Nawet jeśli kupić urządzenie w dobrym, tanim sklepie, to i tak ten sprzęt najszybciej można znaleźć, sortując od najwyższej ceny. Będzie powyżej większości marek premium. Dlaczego warto się nad tym zakupem jednak zastanowić? Jest jeden kluczowy powód: Surface pracuje na systemie, który najprawdopodobniej już znasz, potrafisz z niego wycisnąć, ile tylko się da, a który przy okazji jest stworzony specjalnie z myślą o współpracy z konkretnymi komponentami sprzętowymi. W klasycznych tabletach osiągi i kompatybilność bywają naprawdę bardzo różne, natomiast Surface nie to, że daje radę – nie, jest pod tym względem niemal doskonały.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz