Sobota, 20 lipca 2024

Dieta na produktach z marketów - czy to możliwe?

3 kwietnia 2019

1

Moda na zdrową żywność trwa w najlepsze. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie odżywianie się produktami niskiej jakości. Te zmieniające się potrzeby konsumentów chcą zaspokoić największe dyskonty i markety, wzbogacając swoją ofertę w wartościową żywność.

W wielu sklepach tworzy się specjalnie wydzielone sekcje ze zdrową żywnością. Można tam znaleźć produkty wysokiej jakości, pozbawione ulepszaczy i alergenów. Mimo że od reszty artykułów różnią się nie tylko składem, ale również ceną, warto je wybierać. W końcu inwestowanie w zdrową dietę przy współczesnym często niezdrowym trybie życia jest bardzo ważne.

Zdrowa żywność ważna w diecie

Dieta, która ma zapewnić nam zdrowie, musi być bogata w wartościowe składniki. Nie zawsze mamy dostęp do ekologicznych produktów bezpośrednio od rolnika. Rozwiązaniem tego problemu jest oferta dyskontów i marketów, która jest sukcesywnie wzbogacana o duży wybór zdrowej żywności. Łatwy dostęp do takich produktów jest jednym z czynników, dzięki którym Polacy coraz częściej wybierają je w codziennych zakupach. Według badania agencji MANDS na zlecenie De Heus ponad 40% respondentów przynajmniej raz w tygodniu sięga po zdrową żywność. Bardzo prawdopodobne, że trend ten w najbliższych latach będzie się umacniał.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie produktów BIO?

Wybierając zdrową żywność, należy kierować się tym samym zasadami, co w przypadku innych produktów. Ważny jest skład. Zdarza się, że produkty z nazwą BIO nie do końca są ekologiczne. Im krótsza lista składników, tym lepiej. Ponadto zdrowa żywność z powodu braku ulepszaczy i konserwantów ma krótszą datę ważności. Trzeba więc dokładnie sprawdzić, do kiedy dany produkt nadaje się do spożycia. Jeśli data ważności umknie naszej uwadze, wzrasta prawdopodobieństwo, że nie zdążymy je zjeść, a więc zmarnujemy zakupioną żywność.

Zdrowe produkty z marketów

Jakie zdrowe produkty z marketów są warte uwagi? Aby to sprawdzić, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wiele tego typu artykułów znajduje się w materiałach promocyjnych. Wystarczy wejść na stronę z gazetkami online typu gazetkonosz.pl. Wśród wartościowych propozycji, które oferuje aktualna gazetka Kaufland, można wyróżnić Jaja ekologiczne Bio Organic czy Żurek Bio marki Kowalewski, czyli produkty idealne na okres Wielkanocy. Przygotowane na bazie takich składników potrawy świąteczne będą znacznie zdrowsze. Z kolei gazetka promocyjna Biedronka oprócz bogatej oferty warzyw i owoców proponuje gotowe sałatki oparte na świeżych składnikach. Znajdziemy tam również przepisy na zdrowe sałatki z wykorzystaniem różnych sałat w opakowaniu. Bardzo atrakcyjnie pod względem wartościowej żywności prezentuje się gazetka Lidl. Dla najmłodszych idealny będzie Jogurt pitny BIO dla dzieci firmy Milbona, a także kaszki, musy owocowe i desery BIO firmy Lupilu. W zdrowej diecie przygotowanej dla całej rodziny można wykorzystać różnorodne bakalie, Hummus marki Pomysł na każdy dzień, cukinię BIO, włoszczyznę organic i zioła BIO w doniczkach. Doskonałym uzupełnieniem jest znajdujący się w gazetce Lidla sok 100% bezpośrednio tłoczony firmy Solevita. Dania wykonane z takich składników powinny na stałe zagościć na każdym stole.

Artykuł partnera

Komentarze (1)

  • Halina (Balicka)

    22 stycznia 2020 10:46

    Z wielką pomocą przychodzi tu internet, a konkretnie strona https://okazjum.pl

    Odpowiedz
Zostaw komentarz