Sobota, 20 lipca 2024

Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do kuchni?

28 lutego 2022

0

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Zdarza się często, że spędzamy w nim wiele godzin dziennie, spożywając i przygotowując posiłki, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Jak wybrać odpowiednie oświetlenie do swojej kuchni? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Oświetlenie w kuchni - blaty 

Planując oświetlenie w kuchni, warto zwrócić uwagę, na to, w jakich miejscach będziemy potrzebowali źródła światła. Niezwykle istotne jest, aby odpowiednio doświetlić blaty, czyli miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki. Niestety nawet w przypadku dobrze dobranego światła głównego, blat nie będzie dobrze doświetlony, gdyż stojąc przy nim, będziemy je zasłaniać. Świetnym rozwiązaniem jest montaż taśm LED lub lamp halogenowych. Najlepiej montować je w dnie otworów w szafkach czy naklejając je pod szafkami. 

Oświetlenie główne w kuchni

Kuchnie dużych rozmiarów, warto jest wzbogacić o lampę wiszącą z kloszem. Pamiętajmy, aby dobrze dobrać ją do stylu pomieszczenia. Można wybrać plafony, które świetne sprawdzają się zamiast lamp wiszących. Pomimo iż kiedyś uważano je za element dekoracyjny lub oświetleniowy, dzisiaj z powodzeniem mogą spełniać funkcję światła głównego. Szczególnie kiedy zostanie w nich zastosowana technologia LED. 

Bardzo dobrze jest również zastosować centralne oświetlenie nad stołem. Dzięki temu spożywanie posiłków będzie przyjemne i komfortowe. Można zastosować kilka mniejszych lamp lub jedną większą. Wszystko zależy od stylu wnętrza i długości stołu. Chcąc wybrać oświetlenie do swojej kuchni, warto skorzystać z oferty renomowanych sklepów, takich jak https://domodes.pl/, dzięki czemu możliwe będzie przejrzenie wielu propozycji różnorodnych lamp do kuchni.

Pamiętajmy, że odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne dla komfortu mieszkańców domu czy mieszkania. Powinno być ono niezwykle intensywne, nie tylko w kuchni, ale również innych pomieszczeniach. Warto jest dobierać je do stylu wnętrza, tak, aby tworzyło spójną aranżację z wyposażeniem pomieszczeń.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz