Wtorek, 5 marca 2024

Szatka do chrztu dla dziewczynki

5 sierpnia 2022

0

​Przygotowana szatka do chrztu symbolizuje w wierze katolickiej wewnętrzną przemianę. Chwila, w której matka chrzestna zakłada chrzczonemu dziecku szatkę, ma oznaczać rozpoczęcie nowego życia. Biała szatka symbolizuje niewinność i czystość. Szatka to bardzo ważny szczegół Chrztu Świętego, który będzie cudowną pamiątką.

Uroczystości Chrztu Świętego

Chrzest Święty to uroczystość wyjątkowa. Rodzice i rodzice chrzestni chcą jak najlepiej przygotować się do tego dnia. Z dużym wyprzedzeniem kupują szatki, świecę i upominki. To wielkie duchowe przeżycie dla rodziców i bliskich maleństwa jest również wyzwaniem organizacyjnym. W tak ważnym dniu wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Staramy się, by każdy detal tej unikatowej uroczystości był dopracowany. Zależy nam na udanych zdjęciach, które na stałe zagoszczą w ramkach i albumach. Chcemy, by maleństwo miało idealną pamiątkę z wydarzenia, które pozna tylko z opowiadań i fotografii.

Szatka do chrztu dla dziewczynki

Szatka to jedno z najważniejszych akcesoriów Chrztu Świętego. Szatki do chrztu dla dziewczynki mają najczęściej różowe elementy. Przyjęło się, że matka chrzestna kupuje dziecku szatkę, a ojciec chrzestny świecę. Jest to jednak zasada umowna, więc przed uroczystością warto to ustalić. Bez względu na to, kto podejmie się zakupu szatki, jest ona nie tylko ważnym elementem uroczystości, ale również unikatową pamiątką. 

Szatka - niezwykła pamiątka Chrztu Świętego

Chrzest święty to pierwsza uroczystość w życiu dziecka. Pierwsza i zarazem tak ważna. Z tej okazji zgromadzeni goście pragną podarować pamiątki, które przez lata będą towarzyszyć maluchowi. Pamiętajmy, że najbardziej sentymentalne pamiątki to te, które towarzyszyły dziecku podczas uroczystości. Dlatego wybór szatki lub świecy nie może być przypadkowy.

Personalizowane szatki na Chrzest Święty

Na co zwrócić uwagę zamawiając szatkę na chrzest, aby mogła stać się ona wspaniałą pamiątką ceremonii? Dużą popularnością cieszą się szatki w kształcie koszulki z ozdobną koronką na obrzeżach i z indywidualną dedykacją, datą chrztu i imieniem dziecka lub zdjęciem. Elegancka szatka przyozdobiona piękną grafiką będzie świetnie się prezentowała na Chrzcie Świętym dziewczynki. Personalizowana szatka będzie cudowną pamiątką Chrztu Świętego.

W przeszłości wszystkie szatki i świece na chrzest wyglądały podobnie. Rozróżniał je tylko kolor dodatków. Niebieski od zawsze był zarezerwowany dla chłopców, a różowy dla dziewczynek. Dziś możemy przebierać we wzorach, krojach i wykończeniu.

Artykuł partnera zewnętrznego

Komentarze (0)

Zostaw komentarz